Veterinář: Je to jako u lidí, nadváha psům a kočkám neprospívá

16. listopad 2021

"Obezita u domácích mazlíčků s sebou nese probémy pohybového aparátu, vysoký cholestrerol, dušnost, únavu, nevýkonnost, a vede až k devastaci některých orgánů," varuje plzeňský veterinář František Zahrádka a dodává: "Jednou za čas, když pejskovi dopřejete nějaký hříšný pamlsek, tak se nic nestane. Nesmí se ovšem z toho stát pravidlo." 

Ve veterinární poradně jsem řešili také šestiletého kokra, který trpí záchvaty, podobnými epilepsii. Dále jsme hovořili o jorkšírovi, který je 4 dny po operaci a ještě neměl stolici. Pan doktor radí cvičit, masírovat bříško a chodit. Pokud to nezabere, musí pomoci veterinář.

A jak moc se má majitel obávat o fenku, která má po kastraci v místě rány malou bulku? Poslechněte si veterinární poradnu.

autor: Veronika Albrechtová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...