Ve Varech bude mít premiéru film o vraždě novináře Jána Kuciaka

5. červenec 2022 09:15

Karlovarský festival se dostává do své druhé poloviny, stejně tak je tomu v případě projekcí v hlavní soutěži. Ve Velkém sále hotelu Thermal bude mít premiéru hned několik filmů, včetně snímku Kuciak: vražda novináře.

O případu nájemné vraždy slovenského novináře a jeho partnerky Martiny Kušnírové natočil snímek v česko-dánsko-americké koprodukci Američan Matt Sarnecki. Premiérové projekci budou v Karlových Varech přítomni i rodiče zavražděných snoubenců.

Režisérem filmu Amerika je Ofir Raul Graizer, tvůrce karlovarským divákům známý svým melodramatem Cukrář. Podle programového ředitele festivalu Karla Ocha Cukrář při svém uvedení na festivalu před několika lety zažil snad nejdelší potlesk za dobu trvání přehlídky. Amerika je také rozmáchlým melodramatem, specifickým milostným trojúhelníkem, z nichž jeden není v příběhu přítomen.

V noci pak bude mít premiéru film režiséra Adama Sedláka Banger. Sedlák se na festival vrací a po minimalistickém dramatu Domestik přichází se zběsilou adrenalinovou jízdou noční Prahou, plnou rapu a drog. Film natočený výhradně na iPhone nabízí sondu do života současné mládeže a přináší dosud nejvýraznější roli Adama Mišíka, uvádějí pořadatelé.

autor: nkr | zdroje: ČTK , Český rozhlas
Spustit audio