Vážných dopravních nehod přibývá. Od začátku roku na silnicích v Karlovarském kraji zemřelo 11 lidí

12. říjen 2021 08:55
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Další vážná dopravní nehoda na silnici I/6 v úterý odpoledne

V Karlovarském kraji od začátku roku zemřelo na silnicích víc lidí než v loňském a předloňském roce. Podle policistů může za takto tragické nehody příliš rychlá jízda a nezvládnutí řízení. Častěji ke kolizím tak vyjíždí i záchranná služba.

„Letos se obětí dopravní nehody stal můj dobrý kamarád. Jel na motorce. Chvíli před tím jsem s ním mluvila a pak najednou přišla zpráva, že je mrtvý. Byl to velký šok. Co se stalo, nevím, to už se asi nikdo nedozvíme, i když je to ve vyšetřování,“ vzpomíná na nešťastnou událost paní Veronika. Podobných nehod řeší Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje čím dál víc.

„Evidujeme nárůst nehod s vážným zraněním a tím pádem i aktivace letecké záchranné služby, která se nám v poslední době zdvojnásobila. Nejčastější příčiny zranění jsou poranění hlavy, hrudníku a dolních končetin,“ řekl mluvčí záchranky Radek Hes.

Nejčastější příčinou dopravních nehod je nepřizpůsobení rychlosti

Od začátku roku na silnicích v regionu zemřelo 11 lidí, o čtyři víc než loni. Podle policistů za to může rychlá jízda a nezvládnutí auta. „Nejčastější příčinou dopravních nehod je nepřizpůsobení rychlosti jízdy a nezvládnutí vozidla,“ potvrdila policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Čtěte také

Mezi nebezpečné silnice v Karlovarském kraji patří hlavně úsek mezi golfovým hřištěm a Karlovými Vary na I/6. Ten teď silničáři upravují. Během letních měsíců v tomto úseku zemřelo pět lidí. „Pokaždé když jedu, tak se tam pravidelně nedodržuje rychlost. Není týden, aby se tam nestala nějaká dopravní nehoda,“ řekla paní Blanka, která tudy denně projíždí.

Od ledna do září evidují policisté v regionu přes 1 700 nehod, což je o 94 více než vloni.

Spustit audio

Související