V Radošově u Karlových Varů začala další oprava dřevěného mostu

28. srpen 2023 08:35

V Radošově začala pravidelná letní oprava dřevěného mostu. Ten je replikou stavby z 18. století, zároveň je ale součástí frekventované místní silnice.

Motoristé most opakovaně poškozují. Jeho opravy se tak už staly pravidelnou nutností. V první etapě letošních oprav je naplánovaná výměna trámů v předmostí, které jsou poškozené vlhkem a dřevokaznými houbami, a také oprava poškozených prken v zastřešené části mostu.

„Trámy jsou na výměnu toho předmůstku, protože díky tomu, že jsou nezastřešený, dostávají velmi zabrat od toho provozu. Primárně musíme opravit tedy tenhle můstek a pak tady máme připravené fošny, které jsou určené na doplnění pojezdové plochy přímo v tom velkém zakrytém mostu,“ říká Aleš Labík, nezávislý starosta Kyselky, pod kterou Radošov spadá. 

Vedení obce podle něj navíc zvažuje, že by motoristé za průjezd platili mýtné. „Tahle spojka je pro spoustu lidí důležitá. Dokonce se občas zvažuje i jakési mýtné, jako to bylo v historii. Samozřejmě to není úplně jednoduchá záležitost,“ doplnil Labík.

„Já obci rozumím, chápu, o co jim jde. Dokonce se i v minulosti za používání tohoto mostu platilo. Nicméně současná legislativa něco takového neumožňuje,“ vysvětlil Jan Bureš z ODS, krajský radní odpovědný za dopravu.

Za opravy poškození mostu dá radnice Kyselky i stovky tisíc korun ročně.

autoři: Zdeněk Trnka , nkr
Spustit audio