V KV Areně bude opět fungovat očkovací centrum

2. prosinec 2021 09:55

V Karlových Varech začne od příštího týdne fungovat další očkovací centrum. Důvodem je rostoucí zájem lidí o vakcinaci i nedostatečné prostory v nynějším centru v obchodním domě Varyáda.

V pořadí druhé očkovací místo ve městě otevře Karlovarská krajská nemocnice (KKN) v KV Areně, informovala o tom mluvčí KKN Markéta Singerová. KV Arena původně fungovala na začátku vakcinace v kraji jako první velkokapacitní centrum. S poklesem zájmu o očkování a začátkem provozu ve sportovní hale se ale v září přesunulo očkování do nedalekého obchodního centra Varyáda.

Management obchodního domu tam vyčlenil dvě obchodní jednotky. Centrum v poslední době odbaví denně na 400 zájemců, prostory jsou nyní nedostatečné. „Prověřovali jsme veškeré možnosti, jak navýšit kapacity očkování v kraji, včetně umístění očkovacího centra do depozitáře krajské knihovny. Jako nejvýhodnější se nakonec ukázalo znovuzprovoznění velkokapacitního očkovacího centra v prostoru KV Areny,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN).

Obě očkovací centra v Karlových Varech budou fungovat paralelně

„V zázemí KV Areny získáme velký prostor až pro čtyři očkovací boxy, a nabídneme tak veřejnosti další termíny na očkování. Spolu s očkovacím centrem ve Varyádě můžeme naočkovat až 2000 osob denně,“ řekla krajská koordinátorka očkování a lékařská ředitelka KKN Dagmar Uhlíková.

Očkovací centrum KV Arena bude v provozu od pondělí do pátku v čase od 12:00 do 18:00, o víkendech pak mezi 9:00 a 13:00. Provoz centra bude zajištěn i mezi vánočními svátky. Zvolený bezbariérový prostor je v zázemí sportovní haly, které je přístupné od silnice na Západní ulici. Do KV Areny se přesune z Varyády očkování dětí ve věku 12 až 15 let a očkování pro samoplátce.

Zájem o očkování v kraji roste

V Karlovarském kraji fungují očkovací centra také v Sokolově, Chebu, Chodově, Ostrově nebo v Mariánských Lázních. Například chebské centrum v poliklinice rozšiřuje kvůli vyššímu zájmu o očkování v kraji provozní dobu a přijímá pouze registrované zájemce. Od středy zdravotníci v sokolovském centru očkují také pouze registrované.

Zájem o očkování v regionu s více než 290.000 obyvateli roste. Za posledních sedm dní dostalo vakcínu zhruba 10.000 lidí, před měsícem to byla asi polovina. Zdravotníci od začátku očkování podali v kraji 354.936 dávek vakcín, očkovali 174.511 lidí. Očkování má ukončeno 158.319 lidí, posilující, třetí dávku má 22.106 lidí.

autor: nkr | zdroj: ČTK
Spustit audio