V Karlových Varech vypuknou ve čtvrtek oslavy ke dvouletému výročí vstupu do UNESCO

25. září 2023 12:30

Již více než dva roky se západočeský lázeňský trojúhelník pyšní značkou UNESCO. Na Seznam světového dědictví byl zapsán jako člen Slavných lázeňských měst Evropy, tedy uskupení celkem jedenácti věhlasných lázní ze sedmi evropských zemí.

Od čtvrtka 28. září do neděle 1. října se v centru Karlových Varů uskuteční Oslavy světového dědictví UNESCO. Budou ve znamení hudby a jarmarku ve Smetanových sadech.

„Značku UNESCO jsme získali nejen díky přírodnímu bohatství, prvotřídní lázeňské péči, unikátní architektuře a krajině, ale také díky pestrému kulturně společenskému životu, který zde udržujeme a podporujeme. Oslavy mohou být lákadlem pro české turisty, které se snažíme oslovit. Možná ještě více jimi ale chceme potěšit naše obyvatele a připomenout jim tak, že ze vstupu do UNESCO profituje nejen město, ale i oni. Na celou akci a všechny koncerty je vstup zdarma,“ zve na čtyřdenní oslavy primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

Program koncertů naleznete zde.

Program bude situován do parku před Alžbětinými lázněmi. Mezi interprety se na podiu představí Michal Prokop, Michal Hrůza, Mňága a Žďorp, Xindl X nebo Jelen a vystoupí i řada zástupců regionální hudební scény. Koncerty doprovodí jarmark plný chutí, řemesel a zajímavých výrobků.

Své umění předvede umělecký kovář. Mezi řemeslnými výrobky se objeví keramika, figurky z foukaného skla, svíčky, originální šperky, textil nebo aromakosmetika. Chybět nebude občerstvení, víno z rodinného moravského vinařství, řemeslné pivo a pražená káva.

autor: Radim Jehlík
Spustit audio