V Karlových Varech upraví parkoviště ve Varšavské ulici, jeho kapacita vzroste

30. červen 2022 12:00

Karlovy Vary zrekonstruují parkoviště ve Varšavské ulici. Jedno z nejvyužívanějších parkovišť v centru města pak bude mít vyšší kapacitu a nový povrch. Kdy se bude oprava parkoviště dělat, ale zatím není definitivně rozhodnuto.

„Budou se tam dělat nové povrchy, stanice pro dobíjení elektromobilů a bude se tam dělat sadová úprava, abychom oddělili pás parkoviště od komunikace a vznikla tam zelená plocha. Předpoklad podle projektu je asi 4,5 milionu bez DPH. Nyní to chceme vysoutěžit, ale uvidíme, jaká bude situace na stavebním trhu. Buď to necháme udělat ještě na podzim, nebo to až na začátku příštího roku," uvedl náměstek primátorky Petr Bursík.

Na parkoviště se nově vejde téměř stovka vozidel

Parkoviště má nyní kapacitu 72 míst. Po rekonstrukci by se měl počet zvýšit na 94. Bude to hlavně úpravou parkovacích stání. Uprostřed by měla vzniknout i menší zelená plocha.

Město nedávno odstranilo podél parkoviště dřevěné prodejní stánky, které sloužily pro sezonní prodej především potravin. U parkoviště zůstanou i po rekonstrukci jen dva stánky u vjezdu, jeden, kde se prodává zelenina, a druhý s kebabem.

Město původně chtělo, aby na parkoviště mohly vjíždět i takzvané foodtracky, pojízdné prodejny občerstvení. Kvůli omezeným rozměrům silnice to ale nebylo možné. Pokud tak budou mít zájem, místo najdou u nedaleké tržnice.

autor: Radim Jehlík | zdroj: ČTK
Spustit audio