V Karlovarském kraji aplikovali už 100 tisíc vakcín proti koronaviru

6. květen 2021 12:00

Očkovací centra v Karlovarském kraji společně s praktickými lékaři zvládla podat do současnosti 100 146 vakcín proti koronaviru. Ve věkové skupině seniorů 80+ jsou nyní očkováni všichni zaregistrovaní zájemci, podobná je situace v případě lidí starších 70 let, kteří se rozhodli očkování podstoupit.

„Máme velkou radost z toho, že občané Karlovarského kraje přistoupli k ochraně svého zdraví zodpovědně a zvážili veškeré přínosy očkování proti covidu-19. Velký respekt si zaslouží očkovací týmy jednotlivých očkovacích center i dobrovolníci, kteří zajišťují jejich chod. Ocenit je ale třeba také aktivitu praktických lékařů, kteří se i přes náročnou administrativu a nedostatečné dodávky vakcín do očkování rychle zapojili,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Počty podaných vakcín by si kraj chtěl udržet i nadále. Stát zvažuje, že by od června otevřel možnost registrace na očkování pro všechny věkové skupiny zájemců od 16 let.

„Potvrzení o očkování lidem nahradí opakovanou nutnost testování při využívání některých druhů služeb, při vstupech na sportovní a kulturní akce, budou mít výhody při cestování. Tím hlavním benefitem je ale samozřejmě ochrana vlastního zdraví, konec šíření nákazy a věřím, že i překonání pandemie koronaviru,“ dodal hejtman.

Podle aktuálních statistických dat má v Karlovarském kraji první dávku vakcíny 72 317 občanů, první i druhou pak 27 829. Nejvíce vakcín bylo podáno v očkovacím centru v KV Areně v Karlových Varech - celkem 39 389, dále v očkovacím centru v Sokolově 14 222 a v očkovacím centru v Chebu to bylo 11 163 dávek. Nemalou měrou se na proočkovanosti podílejí také ordinace praktických lékařů.

autor: Radim Jehlík | zdroj: Krajský úřad Karlovarského kraje
Spustit audio