V karlovarské nemocnici se mění odběrové místo na covid-19

Odběrové místo pro testování na covid-19 v Karlových Varech se stěhuje. Od pondělí 3. srpna bude opět umístěno mimo budovy karlovarské nemocnice na parkovišti vedle bývalého dětského oddělení ve spodní části nemocničního areálu.

Informoval o tom mluvčí nemocnice Vladislav Podracký s tím, že odběrové místo bude v provozu od pondělí do pátku v době vždy od 8 do 10 hodin.

Objednávky samoplátců jsou možné pouze prostřednictvím elektronického rezervačního systému. Pro indikované pacienty se systém nemění. Nadále budou objednáváni telefonicky na čísle 602 956 681.

Pro urychlení administrativy je vhodné, aby si samoplátci na vyšetření přinesli dopředu napsané základní údaje, tedy papír s čitelně uvedeným jménem, bydlištěm, telefonem a rodným číslem.

Na odběry bude možné přijet autem i přijít pěšky. Pro objednané bude ke vstupu na odběrové místo sloužit brána ze zatáčky v Bezručově ulici. Ta je běžně pro veřejnost uzavřena a slouží pouze vozidlům IZS. Nyní zde ale bude hlídka městské policie se seznamem objednaných, kterým umožní vjezd nebo vstup do areálu.

Vedení nemocnice zároveň apeluje na objednané, aby k vjezdu a vstupu nepoužívali jiné brány z důvodu minimalizace rizika případného šíření nemoci.

Spustit audio
autor: Naďa Krásná | zdroje: Český rozhlas Karlovy Vary , Karlovarská krajská nemocnice a.s.