V Horním Slavkově představí společný česko-německý divadelní projekt

11. srpen 2011
02336643.jpeg

Živé muzeum porcelánu. Tak se nazývá aktuální projekt občanského sdružení A-basta, se kterým do Horního Slavkova na Sokolovsku zavítal česko-německý dramatický soubor. Skupina mladých lidí si vybírá nekonvenční témata, a problematiku pak netradiční filmově - dramatickou formou představuje především svým vrstevníkům. Tentokrát byla inspirací historie a současná situace kolem výroby porcelánu.

Dramatické části, kterou divadelní soubor při občanském sdružení A – basta uvede v Horním Slavkově, předcházelo filmové zpracování. Připravovalo se a už se také představilo v německém Selbu. Představení pro české diváky bude k vidění v budově bývalé porcelánky Haas & Czjzek v Horním Slavkově v neděli 14. srpna od 19 hodin. Vstupné je zdarma.

Česká část projektu Metropolis - Živé muzeum porcelánu vznikla za podpory organizace Mládež v akci a Českoněmeckého fondu budoucnosti. Podobné projekty připravuje Občanské sdružení „A-basta" přibližně čtyřikrát do roka a se svým programem pravidelně navštěvuje řadu festivalů.

Spustit audio
autor: Pavla Sofilkaničová