V Chebu mohou lidé opět hlasovat o návrzích na zlepšení veřejných prostranství

6. květen 2021 11:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V jízdárně výcvik začíná uvolňovacími cviky, protažením, nácvikem obloučků až po samotný cval

V Chebu začíná další ročník hlasování o nejlepší Meganápady. Jde o soutěž o nejlepší návrhy občanů na zlepšení veřejných prostranství.

Do letošního, druhého ročníku poslalo své nápady 24 navrhovatelů, 17 z nich vyhodnotila radnice jako realizovatelné.

Kuličková dráha, workoutové hřiště nebo jízdárna - to je část projektů z loňského ročníků Meganápadů v Chebu. Některé už ve městě lidé najdou, jiné teprve firma realizuje.

I letos veřejnost může vybírat záměr, který se jí nejvíce líbí. Na projekty radnice vyčlenila 5 milionů korun. Podle vedení města byl například loňský ročník úspěšný. Hlasování se zúčastnilo přes 1 300 lidí. I letos bude z čeho vybírat. Hlasování začalo tento týden a končí 15. května.

Mezi letošními návrhy jsou například nová hřiště, úpravy a opravy stezek a cest, ale i návrh na zadání zpracování jednotného vizuálního stylu města nebo zpracování projektu na nástavbu Bismarckovy rozhledny. Nechybí ani originální nápady, jako je volně přístupné piano na ulici nebo ozelenění zastávek MHD.

Město má po skončení hlasování 18 měsíců na samotnou realizaci.

autoři: Andrea Strohmaierová , Radim Jehlík | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio