V Březové u Sokolova se bude konat 19. ročník festivalu kriminálních filmů

5. listopad 2019 12:30

Do Kulturního domu v Březové zamíří 6. listopadu Krimifest Březová 2019. Od středy se zde budou promítat filmy s kriminální tématikou. Akce nabídne také bohatý doprovodný program.

Kromě filmů nabídne akce úvodní benefiční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR či besedu s populárním hercem Ondřejem Vetchým. Novinkou letošního ročníku bude spolupráce s Kriminalistickým ústavem Policie České republiky, který návštěvníky překvapí zajímavou antropologickou výstavou s názvem Sběratelé kostí. Ta bude přístupná po dobu festivalu dle zveřejněných otvíracích hodin.

V pátek 8. listopadu se na festivalu představí Policii České repubiky, která si na dopoledne připravila pro základní a střední školy z regionu ukázky z policejní práce, výstavu policejních vozidel a techniky. Den zakončí od 19 hodin beseda se známým hercem Ondřejem Vetchým. Beseda připomene úspěšný český krimi film z roku 2012 Příběh kmotra, ve kterém Ondřej Vetchý exceloval v hlavní roli. Tento film bude následně po besedě přítomným zdarma promítnut.

Festival zakončí v neděli 10. listopadu koncert filmových melodií, na kterém vystoupí orchestr ZUŠ band Horní Slavkov a Loket pod vedením Marka Rothbauera a pěvecké sbory ZUŠ Choir Melodie ze ZUŠ Horní Slavkov a Harmonie Kraslice ze ZUŠ Kraslice pod vedením Ivety Poslední.

Vstupné na výstavy, přednášky a program Policie ČR je zdarma. Více informací a předprodej či rezervace je k dispozici na stránkách Kulturního domu​ a Multifunkčního centra Březová u Sokolova.

autor: nkr | zdroj: Krajský úřad Karlovarského kraje
Spustit audio