U Perninku se propadla silnice, kraj nařídil její uzavírku

10. leden 2013

U Perninku na Karlovarsku se v úterý propadla vozovka. Jedná se o silnici třetí třídy číslo 21047. Vozovka se v úterý sesula do kaverny, zřejmě vzniklé za době těžebních prací v oblasti. Karlovarský kraj nechal komunikaci kvůli bezpečnosti zcela uzavřít.

"Situaci okamžitě řešili zástupci Údržby silnic Karlovarského kraje. Propad komunikace je v délce šesti metrů, zasahuje zhruba do poloviny vozovky. Stávající stav je havarijní a ohrožuje bezpečnost," uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. Kaverna o hloubce asi šesti metrů se může podle odhadu odborníků ještě rozšířit.

Podle informací zástupců okolních obcí obcí Abertamy a Pernink byly v této oblasti prováděny v minulosti těžební práce. Místo je zatím označeno přechodným dopravním značením.

Z důvodu zajištění bezpečnosti provozu bylo rozhodnuto o úplné uzavírce této silnice, která je v současné době průjezdná jen z Nejdku po křižovatku směrem na Oldřichov a je značena jako slepá ulice. Nad touto křižovatkou platí úplná uzavírka. Objízdná trasa bude stanovena následně.

autor: Radim Jehlík
Spustit audio