U Božího Daru v Krušných horách najdete i Boží vyhlídku. Za slunečných dnů splývá s okolím

19. leden 2024

Když se v Krušných horách vydáte po červeně značené turistické trase z Božího Daru směrem na Klínovec, narazíte cestou na zajímavé zastavení. Originální stavba s názvem Boží vyhlídka tam stojí od června 2019. K nevšední rozhledně se můžete vypravit po celý rok, dovnitř se podíváte od dubna do října.

Boží Dar, oblíbené turistické středisko v Krušných horách, nabízí plno lákavých cílů. Mnoho z nich přitahuje české i zahraniční návštěvníky už dlouhá desetiletí. V posledních letech tu ale přibývají i nové zajímavosti. Jednou z nich je Boží vyhlídka.

Tato stavba s trefným názvem se nachází přibližně 600 metrů jihovýchodně od Božího Daru, nedaleko horní stanice lyžařského vleku sjezdovky Za Prahou. Tyčí se v nadmořské výšce 1 099 metrů nad mořem, a přestože je pouhých osm metrů vysoká a vyhlídkovou plošinu má jen pět metrů nad zemí, poskytuje za dobrého počasí pěkný výhled do okolní krajiny.

Boží vyhlídku najdete v blízkosti horní stanice lyžařského vleku sjezdovky Za Prahou

Jedná se o dřevěnou stavbu pokrytou nerezovými šupinami, která vzdáleně připomíná na výšku postavenou krabičku od sirek. A když naplno svítí slunce, tak rozhledna doslova zmizí. Za ní je totiž les, který se v ní odráží, a tak nerezový plášť vyhlídky v ten les vizuálně přechází.

Na vyhlídkovou plošinu vede dvacet schodů. Kromě laviček je na ní umístěn i zvoneček, který s oblibou rozeznívají nejen děti. Rozhledna je otevřená od dubna do října, ale vydat se k ní můžete po celý rok. Výhled na krušnohorské vrcholky a okolní obce si užijete i od paty rozhledny.

Spustit audio