Třicet let od svého založení oslaví letos karlovarská Farní charita

20. červen 2024

11. října 1994 založilo charitu v Karlových Varech několik dobrovolníků. Hlavním iniciátorem a zároveň první ředitelkou byla Pavla Andrejkivová.

Vůbec první službu, kterou charita rozběhla, byl Denní stacionář pro staré a nemocné osoby a sídlil ve Školní ulici ve Staré Roli. V průběhu následujících let docházelo postupně k otevírání dalších služeb pro občany Karlových Varů a okolí.

V roce 1998 přibyl Dům pro matky s dětmi v tísni, 2001 následoval Dům na půl cesty, 2003 pak Denní stacionář pro mentálně postižené a v roce 2009 Týdenní stacionář pro seniory a Sociálně terapeutické dílny. Společně s nárůstem poskytovaných služeb rostl také počet občanů, kterým charita pomáhala a s tím postupně přibývali i zaměstnanci.

Dnes Farní charita Karlovy Vary provozuje pět sociálních služeb, pomáháme lidem od kolébky až po seniorský věk, v krizových životních situacích, s různými druhy mentálního postižení a formami demence. Jedná se o jediné certifikované pracoviště České alzheimerovské společnosti v celém Karlovarském kraji.

Oslavy 30 let činnosti této organizace v konají v sobotu 22. června. Odstartují v 10:30 hodin děkovnou mší svatou v kostele ve Staré Roli a poté od 13:00 hodin začne program pro děti i dospělé. Děti mohou využít skákací hrad a malování na obličej. Dále bude k dispozici karikaturista, tvořivé dílny, mažoretky a různá hudební vystoupení.

Spustit audio