Tipy na víkend v Karlovarském kraji: Vánoční trhy, koncerty a výstavy

Kam o víkendu? Vydejte se v Karlovarském kraji za předvánoční atmosférou, kulturou nebo sportem. Nechte se inspirovat nabídkou našich tipů!

Pátek

Vánoční trhy před karlovarskou Mlýnskou kolonádou od 17:00 nabídnou koncert kapely A.S. Band.  

Chebské Vánoční trhy mají od 17:00 na programu rockový koncert. Skladby skupiny AC/DC (ej sý dý sý) hraje kapely AC/CZ.

Čtěte také

25. kolo základní části Tipsport extraligy ledního hokeje pokračuje v karlovarské KV Areně. Od 17:30 tam změří síly HC Energie s libereckými Bílými Tygry.

One man show Everest o nejslavnějších horolezcích historie uvede ve svém autorském představení David Beneš. Inscenace začíná od 19:00 ve Studiu "d" Západočeského divadla v Chebu.

Hudba Ludwiga van Beethovena, Johanesse Brahmse a Antonína Dvořáka zazní od 19:30 v karlovarských Lázních III. Karlovarský symfonický orchestr zahraje pod vedením různých dirigentů ve spolupráci s Vysokou hudební školou Hannse Eislera. 

Chebská Galerie 4 připomíná 35. výročí své existence profilovou výstavou. Kvůli pandemii ji musela o dva roky odložit, a tak se expozice jmenuje Výroční zpráva - 37 let G4. Návštěvníci mohou vidět výsledky tvůrčích dílen, dokumentární fotografie akcí a práce dříve vystavujících autorů od nás i ze zahraničí. Vernisáž je od 18:00.

Sobota

V karlovarském Vánočním domě uslyší návštěvníci od 14 do 18:00 veselé písničky i koledy a Rokenrol vánoční. To vše v podání kapely Bád Boys.

Chebské Vánoční trhy mají od 14:00 na programu koncert kapely Baba Hed, od 16:00 zazpívá Ella.

Adventní program ve františkolázeňském muzeu od 14:00 nabídne návštěvníkům různé aktivity. Mohou si zkusit chytit rybku, vyrobit ozdobu, figurku do betléma nebo třeba ozdobit perníček.

Vánoční trhy před karlovarskou Mlýnskou kolonádou dnes od 16:00 nabídnou vystoupení loketského sboru Cubitus, dále se představí Po Po Trio a Libor Schlenz.  

Na třicet uměleckých knižních vazeb a dvanáct knih představí jejich autorka Ivana Vyhnalová v loketské městské knihovně. Její cyklus se jmenuje příznačně - Mezi knihami. Výstava začíná vernisáží v 18:00.

Soubor písní a tanců Dyleň slaví Vánoce od 18:00 v Karlovarském městském divadle. Během více než dvouhodinového pásma s titulem Po stopách autorů... se představí bez výjimky všechny složky souboru, od nejmenších dětí přes muziku až po ty nejzkušenější tanečníky.

Zábavný mnohovrstevný příběh o jedné noci a několika různých párech, nazvaný Sex na vlnách, uvidí od 19:00 návštěvníci studia D Západočeského divadla v Chebu.

Do karlovarského Lidového domu míří kapela Wohnout. Koncert tam začíná ve 20:00. V jeho úvodu se jako host představí rockeři ze skupiny Resumé.

Neděle

Vánoční trhy před karlovarskou Mlýnskou kolonádou dnes od 16:00 nabídnou nejprve koncert Zpěvaček ze Šmeralky a Tria Piacere (piačere), v 18:00 zazpívá Leona Machálková.

Trhy v Chebu mají od 14:00 na programu koncert kapely Country Legends, v 16:00 se představí kapela Barock s Adamem Malíkem.

Muzeum Karlovy Vary pořádá od 17:00 hodin v muzeu Královská mincovna v Jáchymově adventní koncert s názvem Štědrej večer nastal. V podání DAD kvintetu zazní české a moravské koledy. Nebude chybět ani tradiční vánoční povídka.

Čtěte také

Karlovarské muzeum připravilo pro návštěvníky výstavu Příběh skleněné vánoční ozdoby. Stovkami skleněných foukaných ozdob je tam nazdobeno pět vánočních stromků. Zdobí je například severská nebo marcipánová kolekce. Dva krátké filmy navíc přilíží, jak se ozdoby vyrábí.

Sokolovské muzeum zve návštěvníky sloganem: Pojďme spolu do betléma. Příchozí uvidí v prvním patře sokolovském zámku nejen klasická adventní dioramata, ale také třeba několikapatrové hornické betlémy. Jeden z nich i hraje.

Obrazy chebského malíře Karla Matouška vystavila tamní Galerie 4. Autor expozice nazvané jednoduše Obrazy zobrazil pijáky a ztracené existence v hospodách v časech reálného socialismu.

Městská knihovna Ostrov zve na adventní koncert ostrovské písničkářky Evy Henychové, kterou bude doprovázet frontman skupiny Oboroh Slávek Klecandr. Koncert začne v 18 hodin v Oranžerii Václava Havla.

Spustit audio