Tipy na víkend v Karlovarském kraji: Vánoční koncerty, prohlídky hradu a průvod čertů

Kam o víkendu? Vydejte se v Karlovarském kraji za předvánoční atmosférou, kulturou nebo sportem. Nechte se inspirovat nabídkou našich tipů!

Pátek

Celodenní program nabídne od 10 hodin mariánskolázeňská městská tržnice. Tradiční české vánoční koledy zazpívají žáci mateřských škol, zazní zobcové flétny, živý Betlém vytvoří folklórní soubor Marjánek. Od 15 hodin bude na návštěvníky čekat Grinch a jeho parta se svým příběhem.

Hned dvě veřejné generálky ve stejný čas na dvou scénách má na programu Západočeské divadlo v Chebu. Od 10 hodin zve do hlavní budovy na moderní zpracování klasických pohádek Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena, a souběžně nabídne ve Studiu d inscenaci Transky, body, vteřiny. To je hra inspirovaná skandálním osudem československé atletky Zdeny Koubkové.

Vánoční trhy před karlovarskou Mlýnskou kolonádou dnes od 17 hodin nabídnou koncert pěveckého uskupení Vocal Band. 

Štefan Margita
 

Chebské Vánoční trhy mají dnes od 17:30 hodin na programu představení jihočeského rapera Totally Nothin.

Pěvecké sbory Cantica Ostrov + Chorea Nova připravily pod vedením sbormistryně Pavlíny Petříkové vánoční koncert. Uslyší ho návštěvníci Městské knihovny Ostrov. Začátek je v 18 hodin.

Západočeský symfonický orchestr se představí od 19:30 hodin v mariánskolázeňském domě Casino v programu nazvaném S hvězdami nad hlavou. Zazní skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Ludwiga van Beethovena a Alexandra Nikolajeviče Skrjabina.

Sobota

Mimořádné vánoční prohlídky jsou o víkendu připraveny od 14 hodin na hradě Seeberg u Františkových Lázní. Přiblíží historii vánoc a vánoční tradice. Také proto jejich téma zní: od Saturnálií (starořímských oslav) po křesťanské vánoce.

Adventní Mariánské Lázně mají od 14 hodin na programu koncert dechové kapely Daliborka. Zahraje na hlavní kolonádě.

Chebské Vánoční trhy mají od 14 hodin na programu koncert kapely Harry Mähren. V 16 hodin zahraje chebská stálice - kapela Koala Band.

Výtvarnou dílnu pro rodiče s dětmi nazvanou Nejen porcelán připravila od 15 hodin karlovarská Galerie umění. Dílna je spojená s výstavou přibližující osobnosti karlovarské keramické školy. Na závěr děti vytvoří vánoční přání inspirované porcelánovým motivem koníka.

Čtěte také

Jubilejní koncert Heleny Vondráčkové nabídne od 19 hodin Velký sál karlovarského hotelu Thermal.

Vánoční trhy před karlovarskou Mlýnskou kolonádou od 16 hodin nabídnou pohádku Jana Kindla O Zlaté rybce a dětské představení Rarášci. Od 18 hodin pak zazpívají Gabriela Urbánková a Tomáš Savka.  

Výstavu obrazů nazvanou Tři generace otevírá dnes v 17 hodin karlovarská galerie Jindra Husáriková. Návštěvníci uvidí práce Jindry Husárikové, Lenky Husárikové a Šárky Mrázové Cagliero. Vernisáž zpestří balady a pověsti Jeana de Carro. 

V Městském divadle Sokolov připravili na dnešní večer adventní koncert nazvaný Na šťastné cestě. Od 18 hodin na něm zazpívá Štefan Margita.

Karlovarský symfonický orchestr připravil od 19:30 hodin koncert v Grandhotelu Ambassador Národní dům. Večer nese název podle autorů, jejichž hudba zazní: Stamic, Sommer, Haydn.

Tak trochu jiný vánoční koncert zazní pod hradem v Libé na Chebsku. Večer s hudbou Tria Plus Viléma Veverky začíná v 18 hodin. 

Neděle

Na krušnohorské Vánoce zve hrad Loket. Od 10 do 18 hodin je na nádvoří připraven bohatý kulturní program. Chybět nebude pouliční divadlo, řemeslné tržiště nebo speciality krušnohorské kuchyně.

Adventní Mariánské Lázně zvou na hlavní kolonádu. Od 14 hodin tam vystoupí pěvecký sbor Fontána Mariánské Lázně, po něm zahraje Jazzový soubor ZUŠ F. Chopina Mariánské Lázně.

Vánoční trhy před karlovarskou Mlýnskou kolonádou od 16 hodin nabídnou vystoupení sboru Cantus de Vellas a Prima Vista Quintetu. Od 18 hodin zazpívá Daniela Šinkorová.

Chebské Vánoční trhy mají od 16 hodin na programu koncert Žesťového kvintetu Quintetus Cantorus.

28. kolo základní části Tipsport extraligy ledního hokeje pokračuje v karlovarské KV Areně. V 15:30 hodin tam začíná zápas HC Energie Karlovy Vary proti Mountfieldu Hradec Králové.

Průvod strašidelných čertů krampusáků chystají v Sokolově. Do ulic města se vydají v 17 hodin ze Starého náměstí a z Náměstí Budovatelů.

Vánoční koncert Věry Martinové se skupinou Meritum nabídne od 18 hodin chebské Kulturní centrum Svoboda.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.