Tipy na víkend v Karlovarském kraji: Svatohubertská slavnost, Snow Film Fest a výroba dušičkových věnců

21. říjen 2021

Předposlední říjnový víkend v Karlovarském kraji nabídne zabijačkové hody i tradiční dílnu výroby dušičkových věnců. Vyberte si z našich tipů!

Pátek

Podzimní výlovy jsou tu! Vydejte se v pátek od 8.30 do 14 hodin na tradiční výlov rybníka Regent u Chodové Plané. Na hrázi bude zajištěn prodej živých a uzených ryb včetně občerstvení.

Čtěte také

V 17:30 hodin se do kinosálu muzea v Mariánských Lázních vrací oblíbený filmový festival Snow film fest. Můžete se těšit na šest snímků plných dobrodružství. Asi největším letošním lákadlem je unikátní film K2: The Impossible Descent, který bude možné poprvé vidět s českými titulky.

Nezvaná spolubydlící manželského páru ve středních letech se jmenuje Sylvie a je to fenka labradora. Vztahovou komedii o vyrovnávání se se syndromem prázdného hnízda nabídne při premiéře od 19 hodin Západočeské divadlo Cheb ve studiu d.

Sobota

Svatohubertská slavnost a zabijačkové hody jsou na sobotu přichystané pro návštěvníky hradu Seeberg. Můžete se těšit na zabijačkové pochoutky, bohaté občerstvení, Plzeňský MLS - Malý lidový soubor, loveckou kynologii, sokolnictví i komentované prohlídky. Slavnost se koná od 10 do 17 hodin.

V sobotu se od 13:30 hodin vydejte na tematickou komentovanou prohlídku po místech Mariánských Lázní, kde trávil svůj královský pobyt anglický král Edward VII. Délka prohlídky je zhruba 4 hodiny. Sraz je v Turistickém informačním centru.

Od 14 do 17 hodin si v Hroznatově akademii v Klášteře Teplá můžete vyrobit dušičkový věnec nebo jinou hezkou dekoraci do bytu. Tradiční dílna výroby dušičkových věnců bude pod vedením Martiny Šindelářové ze Zahrady Teplá. Počet účastníků je omezen, předem rezervovaní účastníci budou mít přednost. Kontakt: info@klastertepla.cz, tel. 353 394 463.

V Karlových Varech v Lázních III se od 19 hodin uskuteční koncert pro Nadaci Andělská křídla naděje. Zazní české a světové hity různých žánrů populární i klasické hudby. Vystoupí Helena Tašnerová a Jaroslav Chán. Večerem bude provázet Viktor Braunreiter.

Neděle

V Kyselce u Karlových Varů začne od 10:30 hodin komentovaná prohlídka Po stopách Heinricha Mattoniho. Při hodinové bezplatné procházce se návštěvníci dozvědí zajímavosti z historie a zjistí, jak pokračuje práce obnova areálu někdejších lázní. Sraz je u kina za modrým mostem přes řeku Ohře, kde najdete i parkoviště.

Městské divadlo v Karlových Varech nabídne od 15 hodin představení pro děti. Medvídek Míša bydlí s maminkou a tatínkem v útulném čistém domečku a je mu moc dobře. Tedy – ne tak docela. Míša občas zlobí, protože mu chybí kamarád. Inscenace je určena divákům starším 3 let.

Karlovarský hokejový tým HC Energie přivítá na domácím ledě tým HC Vítkovice Ridera. Utkání začne v 15.30.

Čtěte také

Chebská Galerie 4 ukazuje na historických snímcích, jak se veselili Češi za časů Rakouska-Uherska. Výstavu nazvanou Monarchie se baví připravil historik fotografie Pavel Scheufler. Galerie je otevřená od 10 do 17 hodin.

Loutky měsíčků z pohádky o Marušce, draka, dvořana, vesničany i bájného Aladina můžete vidět v karlovarském muzeu. Řadě z nich vtiskl jejich podobu sochař Václav Lokvenc. Návštěvníci uvidí v muzeu také jednu z nejznámějších postav, která v krajském městě bavila tisíce dětí. Jmenuje se Pucek Špína. Muzeum je otevřené od 10 do 17 hodin.

Za případné změny v konání akcí neručíme.

autor: nkr
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

3 x Hurvínkovy příhody

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka