Tipy na víkend v Karlovarském kraji: Sokolovská čurda, Dvořákův podzim nebo závody RunTour

Kam o víkendu za kulturou v Karlovarském kraji? Nechte se inspirovat nabídkou našich tipů!

Pátek

Divadelní festival Sokolovská čurda začíná v sokolovském městském divadle. Divákům nabídne od 16 hodin pohádku Čert a káča, od 19:30 hodin komedii Náměstíčko.

Na procházku s holemi na Nordic Walking se mohou vydat zájemci v Karlových Varech v 16 hodin. Sraz je u Divadelní lávky u karlovarského divadla. Hole si lze půjčit. Cesta ve svižném tempu povede do lázeňských lesů.  

Relaxační podvečer začne od 18 hodin v Městské knihovně Ostrov. Zájemci si mohou zazpívat a vyzkoušet hru na flétny, tibetské mísy, xylofon nebo chrastítka.

Osudy československé atletky Zdeny Koubkové, jejíž sportovní úspěchy byly vymazány z naší novodobé historie, přiblíží v Západočeském divadle v Chebu hra Transky, body, vteřiny. Začne v 19 hodin ve Studiu d Západočeského divadla.

Čtěte také

Hudební festival Karlovarský Dvořákův podzim pokračuje od 19:30 hodin v Císařských lázních. Hudbu Wolfganga Amadea Mozarta, Bohuslava Martinů a Antonína Dvořáka zahraje Quartet Pavla Bořkovce.

Sokolovské muzeum připravilo výstavu nazvanou Není noci tak tmavé. Připomíná osobnost meziválečné architektury Rudolfa Welse a jeho rodinu. Wels je mimo jiné autorem Hornického domu v Sokolově.

Chebská Galerie 4 zve na výstavu Světlo Bretaně. Představuje krajinářské, dokumentární a výtvarné fotografie profesionálních francouzských a českých fotografů.

Sobota

Den zdraví a bezpečí pořádají v Chebu. V areálu Krajinky se můžete těšit na policii, záchrannou službu, hasiče, celní správu, armádu, drážní hasiče a mnohem víc. V programu nebudou chybět ukázky integrovaného záchranného systému, určování krevních skupin, měření tlaku, cukru a cholesterolu. Na místě se také seznámíte s důležitostí preventivních vyšetření a zároveň se naučíte zvládnout základy poskytování první pomoci.

Centrum Karlových Varů bude od 10 do 16:30 hodin dějištěm běžeckého závodu ČEZ RunTour. Start a cíl je u Poštovního dvora. Trasy závodů povedou lázeňskou zónou, například podél divadla, Vřídelní kolonády, Thermalu a ulicí I.P. Pavlova. Poběží také děti, celé rodiny, dospělí i štafety.

Čtěte také

Divadelní festival Sokolovská čurda pokračuje v sokolovském městském divadle. Divákům nabídne od 10 do 21 hodin celkem čtyři hry souborů z celého Česka. Například v 16 hodin je na programu představení Není co skrývat v podání herců přerovského Divadla Dostavník.

Slavkovské slavnosti, tedy městské slavnosti v Horním Slavkově nabídnou celodenní program. Příchozím zahrají a zazpívají například kapely Holki, Turbo, Tajfun nebo Walda Gang. 

Mariánskolázeňská hlavní kolonáda se stane dějištěm Food Festivalu. Nabídne od 10 hodin do pozdního odpoledne nejen gastronomické zážitky, ale také koncert kapel Cajk a Pražská dixielandová společnost.

Start třetího ročníku pochodu Barokní krajinou Valče je na programu od 9 do 11 hodin. Připraveny jsou čtyři trasy od pěti do padesáti kilometrů. Vycházet se bude z fotbalového hřiště u zámku.

Čtvrtý ročník Dne za obnovu lesa se koná po celé České republice. V Karlovarském kraji akce proběhne na Blatenském vrchu nedaleko Horní Blatné od 10 do 16 hodin. Součástí programu budou zábavné hry a kvízy pro děti, ochutnávky zvěřiny, ukázky vábení zvěře, práce s koňmi nebo lesnické techniky.

Do obchodního centra Varyáda v Karlových Varech dnes zavítá Armáda České Republiky. Atrakcí pro návštěvníky bude výstava armádní výstroje a výzbroje, kde budou moci vidět nejmodernější techniku používanou českými vojáky. Akce proběhne od 10 do 16 hodin.

Kozodojské babí léto pořádá Biofarma Kozodoj. Od 12 do 18 hodin nabízí těm nejmenším možnost si pohrát, zasoutěžit, poznat zvířátka a užít si den plný zábavy, dobrot a přírody.

Akce Drakiáda začne v 15 hodin na Sokolském vrchu v Karlových Varech. Porota vyhodnotí nejlepší draky, na závěr je připraven oheň na opékání buřtů.

Celodenní Den zaniklých obcí na Ryžovně nedaleko Božího Daru nabídne koncerty, přednášky a promítání. Například v 17 hodin provede oblastí zájemce architekt Josef Zumr, poté promítne Petr Mikšíček film o Ryžovně.

Tradiční lidová slavnost u rybníka, jarmark a pouť - to bude od 13 do 18 hodin Michalská pouť na koupališti v Nové Roli. Zahraje tam orchestr ZUŠ Nová Role, Karlovarska, Jazzbooster, Petr Bende Trio a Beatles revival s Karlem Kahovcem. Součástí akce budou i  dílničky pro děti, divadlo a soutěže.

Bývalý výměník u karlovarského finančního úřadu nabídne od 17 do 19 hodin takzvaný Acrojam. Jde o akrobatický trénink (od 15 let) pro všechny váhové či zkušenostní kategorie. 

Neděle

Divadelní festival Sokolovská čurda vrcholí v sokolovském městském divadle. Finále bude od 10 hodin patřit Divadelnímu souboru Jiřího Voskovce ze Sázavy. Uvede hru Dokonalá svatba.

Ostrov dnes bude žít od 10 do 17 hodin Michaelskou poutí. Program nabídne koncerty, pouťové atrakce a dílničky pro děti na Starém náměstí a ukázky řemesel a divadlo na Starém náměstí. Připraveny jsou také besedy pro seniory zaměřené na prevenci bolesti a zapomínání, a to ve Dvoraně zámku. Zájemci si mohou prohlédnout Dům dětí a Ekocentrum.

Mariánskolázeňská hlavní kolonáda se i dnes stane dějištěm Food Festivalu. Nabídne od 10 hodin do pozdního odpoledne nejen gastronomické zážitky, ale také koncert kapel Dry Band a Balkan Party Band. 

Letohrádek Ostrov zve na Umělecké sympózium, na kterém se od 12 do 17 hodin představí výtvarní umělci ze západu Čech. Tentokrát je sympózium zaměřené na tvůrce, kteří tvoří z porcelánu a skla. 

Čtěte také

Bečovská botanická zahrada připravila akci Babí léto. Od 10 do 17 hodin nabídne program otevření rozária, křest knihy Skvosty přírody, retrohrátky a koncert kapely Fernetic.

Osudy československé atletky Zdeny Koubkové, jejíž sportovní úspěchy byly vymazány z naší novodobé historie, přiblíží v Západočeském divadle v Chebu hra Transky, body, vteřiny. Začne od 19 hodin ve Studiu d Západočeského divadla.

Po stopách krušnohorského písničkáře Antona Günthera se mohou vydat zájemci od 17 hodin na Božím Daru. Komentovaná prohlídka začíná u kostela svaté Anny a trvá přibližně hodinu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.