Tipy na víkend v Karlovarském kraji: Malý princ, Dámská jízda a country
Kam o víkendu za kulturou v Karlovarském kraji? Nechte se inspirovat nabídkou našich tipů!
Pátek
Výstava Kraslice v Kraslicích pokračuje v tamním kulturním domě. Program je připraven od 9:00 do 17:00. K vidění budou ukázky tradičního zdobení kraslic i ukázky jarních řemesel.
Hořkou komedii o tom, co může provázet současné třicátníky při hledání partnerů, nabídne od 19:00 hodin studio D Západočeského divadla v Chebu. Jmenuje se Můj romantický příběh. Skotský dramatik D.C. Jackson zábavně střídá pohled na tytéž události ze dvou různých perspektiv, z mužské a ženské.
Čtěte také
Hasičský bál začíná od 20:00 v chebském Kulturním centru Svoboda. K tanci a poslechu zahraje Starovarband.
Kolekci Tvořivé snění od výtvarnice Marie Vítkové, a tedy i její šperky a obrazy, můžete vidět v prvním patře sokolovského zámku. Autorka zaujme svými krajinomalbami, které jsou vytvořené technikou s použitím pastelových a olejových barev.
Sobota
Krušnohorský Boží Dar nabídne v sobotu výjimečnou sportovní podívanou. Na tratích v blízkosti města se pojede tradiční Dámská jízda - setkání fanoušků běžeckého lyžování na závěr zimní sezony. Akce je výjimečná tím, že do závodu nastupují výhradně ženy. Dámská jízda se letos uskuteční už podvacáté. Letošní ročník má v podtitulu motto „Sport v 80. letech“. Prezentace začíná v 9 hodin, start je pak naplánován na 11:00.
Výstava Kraslice v Kraslicích pokračuje v tamním kulturním domě. Program je připraven od 9:00 do 17:00. K vidění budou ukázky tradičního zdobení kraslic i ukázky jarních řemesel.
Zdobení kraslic pro děti nabídne od 14:00 do 17:00 Krajská knihovna Karlovy Vary. Kurz ve Společenském sále vede Alena Lněničková.
Ples sdružení Joker začíná od 20:00 v chebském kulturním centru Svoboda. K tanci a poslechu zahraje Parohanka.
Americké i české country hity zahraje v sokolovském klubu Alfa od 20:00 kapela Hillbillies.
Bojují i za nás, tak se jmenuje výstava současných ukrajinských válečných fotografií v chebské Galerii 4. Snímky patnácti předních ukrajinských autorek a autorů, členů Ukrajinské asociace profesionálních fotografů, přinášejí velmi silná svědectví o strádání obyčejných lidí, stejně tak statečném boji za svou, ale také za naši svobodu.
Neděle
Výstava Kraslice v Kraslicích pokračuje v tamním kulturním domě. Program je připraven od 9:00 do 17:00. K vidění budou ukázky tradičního zdobení kraslic i ukázky jarních řemesel.
V karlovarském divadle Husovka se odehraje příběh O medvědáři Kubovi, nezbedném medvídkovi Kubulovi a strašidýlku Barbuchovi. Zimní pohádka o putování zimní krajinou a vtipných kouscích pro pobavení dobrých lidí Kubula a Kuba Kubikula začne v 15:00.
Čtěte také
Karlovarské městské divadlo má od 17:00 do 19:00 na programu hudební projekt Malý princ. Vznikl na motivy jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury. V titulní a jediné roli originálního zpracování se představí Jan Cina.
Brána Chebského hradu se o víkendech otevírá a vždy v každou celou hodinu od 11:00 do 14:00 nabízí komentované prohlídky hradního areálu s průvodcem. V zimě je přístupné hradní nádvoří a torzo románského paláce, interiéry jsou uzavřeny.
Jak jsme poslouchali rádio. Tak se jmenuje výstava rozhlasových přijímačů u příležitosti 100. výročí zahájení rozhlasového vysílání. Připravil ji Český rozhlas Karlovy Vary. Historické, ale i nejmodernější rozhlasové přijímače si mohou zájemci prohlédnout v hale krajské knihovny v Karlových Varech.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.