Tipy na víkend v Karlovarském kraji: Koncerty, výstavy a divadlo

25. listopad 2021

V Karlovarském kraji se o víkendu můžete těšit na koncerty, výstavy nebo divadlo. Nechte se inspirovat naší nabídkou víkendových tipů.

Pátek

Britskou bláznivou komedii Hra, která se zvrtla, má na programu od 10 hodin Městské divadlo v Karlových Varech. Dramatický kroužek se rozhodne nastudovat anglický detektivní thriller Vražda na panství Haversham. Ne, hercům ani režisérovi to opravdu nepůjde snadno.

Snímky jednoho z nejvýznamnějších fotografů západních Čech, Zdeňka Halámka, můžete vidět v chebské Galerii 4. Cyklus jeho snímků je nazvaný Ve vrstvách času.

Karlovarskou galerii Green House zdobí výsledky práce českých a německých umělců, kteří tvořili v Horní Blatné na akci Milíře 2021. Krušnohorskou krajinou se nechali inspirovat například Robert Siebenbahr, Eduard MIlka, Varvara Divišová nebo Anna Vančátová. 

Čtěte také

Sokolovské muzeum se chlubí geologickou sbírkou. V podzemí tamního zámku mohou zájemci vidět třeba čedičovou bombu, ještě nezvětralé kmeny pravěkých stromů nebo zkamenělou třetihorní rybu ze Sokolova.

Hned trojici výstav nabízí chebská Galerie výtvarných umění. V panelu Opus Magnum se příchozí dozví podrobnosti o historii olejomalby Vojtěcha Bartoňka Na scestí. Malá galerie připomene bajku v expozici Kryštofa Strejce nazvané Ryba a pes. Velká galerie se stala místem určeným pro retrospektivu prací sochaře a grafika Miloslava Hejného, nazvanou Člověk plamen. 

V karlovarských Lázních III v 19:30 hodin zazní koncert Karlovarského symfonického orchestru. Uměleckým garantem bude dirigent Christian Ehwald, pod jehož vedením budou dirigovat jeho studenti. Zazní díla Roberta Schumanna, Johannese Brahmse a Petra Iljiče Čajkovského.

Karlovarská galerie umění připravila opravdovou lahůdku – adventní koncert Tomáše Kočka & Orchestru. Program začíná v 19:30 hodin a tvoří známé lidové koledy a také vánoční autorské písně Tomáše Kočka. Zazní však i průřez tím nejlepším ze všech doposud vydaných alb, za něž kapela získala dvě prestižní ocenění Anděl v kategorii World Music.

Sobota

Na hradě Loket začne od 16:30 hodin výstava Krušnohorské Vánoce. Doprovodí ji přednáška, tvůrčí dílna výroby vánočních dekorací a od 17.30 hodin koncert Karlovarského pěveckého sboru.

Budou Krušné hory chráněnou krajinnou oblastí? Tak se jmenuje přednáška Petra Krásy z Agentury ochrany přírody a krajiny české republiky. Začíná od 17 hodin v jáchymovském muzeu Královská mincovna.

Mladé talentované zpěváky, zaměřené na jazz, pop, rock nebo folk můžete slyšet od 19 hodin na finálovém koncertu 44. ročníku celostátní pěvecké soutěže Karlovarský hlas. V Malém sále hotelu Thermal zazpívá devět zpěvaček a zpěváků vzešlých z výběrového kola. Finalisty doprovází skupina M. K. Collective Milana Krajíce, porotu vede zpěvák Zdeněk Drda. Finále můžete sledovat i na YouTube nebo prostřednictvím stránek soutěže

Zpěvačka Ewa Farna prodloužila své úspěšné a vyprodané divadelní turné Málo se známe. Na něm zamíří také do karlovarského Národního domu - Grandhotelu Ambassador, kde zazpívá od 19 hodin.

Neděle

Klasický pohádkový příběh chlapce Kaje a dívky Gerdy, nazvaný Sněhová královna, uvidí v derniéře od 15 hodin děti od šesti let v Západočeském divadle v Chebu.

Muzeum Karlovy Vary nabídne od 15 hodin pohádku z repertoáru Divadla dětí Karlovy Vary. Jmenuje se O Kvítkovi Vítkovi - Jak se jelínek s říjí opozdil. Neděle je také posledním dnem, kdy je možné zhlédnout výstavu Loutky z ateliéru Václava Lokvence a divadla Antonína Neumayera. Návštěvníci uvidí jednu z nejznámějších postav, která v krajském městě bavila tisíce dětí. Jmenuje se Pucek Špína.

Neděle patří ve Společenském sále Alžbětiných lázní v Karlových Varech 30. ročníku Historického semináře Karla Nejdla. Od 9 do 17 hodin je připravena řada zajímavých přednášek. Například historik Jiří Klsák pohovoří o Pražské cestě v období baroka, lékařka Milada Sárová popíše Léčebné efekty karlovarských minerálních pramenů,  Antonín Mařík přiblíží Zaniklý kostel sv. Václava v Ryžovně.

Kostel sv. Anny v Sedleci u Karlových Varů nabídne od 17 hodin Adventní koncert. Těšit se můžete na duchovní i světské písně v podání pěveckého sboru Rosa Coeli se sbormistryní Petrou Vojtovou a na varhanní koncert z děl barokních mistrů. Na koncert smí přijít stejně jako na všechny veřejně pořádané akce jen návštěvníci s potvrzením o očkování, nebo prodělané nemoci. 

Za případné změny v konání akcí neručíme.

autoři: Josef Šorfa , nkr
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser