Tipy na víkend v Karlovarském kraji: Koncert na Rolavě, Vildštejnský slunovrat i food festival

17. červen 2021

Nevíte kam o víkendu v Karlovarském kraji vyrazit? Máme pro vás pár tipů. Vydejte se na komentovanou prohlídku do Kyselky, koncert na Rolavě, Vildštejnský slunovrat nebo na street food festival do Lokte.

Sobota

V sobotu si udělejte výlet do romantické Kyselky u Karlových Varů. Můžete se tam vydat na komentovanou prohlídku s průvodcem po stopách Heinricha Mattoniho. Při hodinové bezplatné procházce se dozvíte nejen zajímavosti z historie, ale také zjistíte, jak pokračují záchranné práce na obnově areálu někdejších městských lázní. Sraz je v 10:00 hodin u bílého dřevěného altánu na příjezdu od Karlových Varů.

Čtěte také

Výtvarnou dílnu pro rodiče s dětmi, nazvanou Plovoucí ostrovy, pořádá od 15.00 hodin karlovarská Galerie umění. Program pro děti od 6 let a jejich rodiče i prarodiče zahrnuje prohlídku výstavy Ludmily Padrtové a jednoduchou tvůrčí činnost inspirovanou vystavenými díly. Děti si vyzkouší, jak je možné experimentovat s výtvarnými technikami a tvořit abstraktní umění.

Filmové melodie nabídne od 15.00 hodin koncert Karlovarského symfonického orchestru na Tržní kolonádě. Zazní tam například skladby z muzikálu My fair Lady (maj fér lejdy) nebo America (amerika) Leonarda Bernsteina (bernštajna). Diriguje Jan Kučera

Hudební scénou pod širým nebem se v sobotu od 18 hodin stane areál karlovarského koupaliště Rolava. Vystoupí tam česká poprocková skupina Turbo, která slaví čtyřicet let.

Na hudební nálož se můžete ještě v sobotu těšit také na hradě Vildštejn, kde se koná další ročník Vildštejnského slunovratu. Vystoupí zde například Voxel, Jakub Děkan nebo UDG. Akce začíná ve 14.15 a společně s Debra ČR bude pomáhat malému Radečkovi z města Plesná, který trpí vzácnou vrozenou nemocí motýlích křídel.

Všechny báječný věci, tak se jmenuje monodrama, ve kterém se představí v rokli u chebského divadla Pavel Richta. Pokusí se sepsat seznam věcí, kvůli kterým stojí za to se nezabíjet. Svůj výstředně povznášející náhled na život i podvratný smysl pro humor v roli hlavní postavy ukáže od 19.00 hodin.

Neděle

V loketském amfiteátru se v neděli od 10 hodin uskuteční setkání fanoušků street foodové gastronomie. Návštěvníky čeká pestrá paleta chutí a vůní, špičkových pokrmů kuchyní celého světa, domácí dezerty, autorská zmrzlina, koktejly alko i nealko, prosecco, pivo z malých pivovarů. Součástí akce je doprovodný program vhodný pro celou rodinu. Vstupenky je možné od 10 hodin koupit na místě u vstupu, nebo v předprodeji.

Od 14 hodin pořádá Klub českých turistů 16. ročník přátelského setkání. Uskuteční se u Bismarckovy rozhledny na Chebsku. Startovné se nevybírá. Dorazit můžete pěšky i na kole.

Po zimní přestávce se do dvorského areálu Hipodromu Holoubek vrací dostihové dění. Nabídce osmi rovinových dostihů dominuje jedna z místních specialit – 93. ročník Karlovarské dvojnásobné míle. Program začíná ve 13.30.

Čtěte také

Tradiční kolonádní koncerty pořádá ve Františkových Lázních Lázeňský orchestr Františkovy Lázně každou neděli od 15.30 v Hudebním pavilonu u Sadové kavárny.

Agentura Richard Neupauer a skupina vzduchových nástojů Daliborka z Mariánských Lázní, zvou všechny příznivce hudby na promenádní odpoledne s dechovkou v pavilonu u Lesního pramene. Vystoupení začíná v 15 hodin.

Světem opery od 15 hodin provede koncert Karlovarského symfonického orchestru na Tržní kolonádě. Zazní tam například Čardášová princezna Emmericha Kálmána nebo Kavalírský valčík Oskara Nedbala. Diriguje Robert Říšský.

Za případné změny v konání akcí neručíme.

autor: nkr
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser