Tipy na víkend v Karlovarském kraji: Bečovské slavnosti, food festival a koncerty

18. červenec 2024

Kam o víkendu za kulturou v Karlovarském kraji? Vybrali jsme pro vás několik tipů na akce, které nesmíte propásnout!

Pátek 19.7.

Jak si hráli rodiče? Tak se jmenuje výstava na Staré radnici v Ostrově. Návštěvníci tam uvidí například panenky, kočárky, hračky a vystřihovánky. A nejen to, některé hry je možné si od 10 do 17:00 vyzkoušet. Třeba si zaskákat s dětmi gumu, panáka, vyrobit si jednoduchou káču, zahrát si přebíranou nebo čáru.

Loketský přírodní amfiteátr nabídne od 16:00 koncert čtyř kapel. Zahrají Walda Gang, Motorband, Jamaron a finále bude patřit kapele Škwor.

Hudební program nabídne za požární zbrojnicí v Bečově nad Teplou Bečovská noc. Od 17:00 tam zahrají například kapely Chyba 404, Claymore a Deep Purple Revival.

Vynikající akordeonista Aliaksandr Yasinski zahraje od 19:30 v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Skokách na Karlovarsku. Zazní jeho vlastní skladby i úpravy lidových písní, ale také slavná skladba Wish You Were Here od skupiny Pink Floyd.

Stříbrné tolary, ale také třeba dobovou balneologickou ordinaci a monumentální sklepení, to vše si mohou prohlédnout návštěvníci jáchymovského muzea Královská mincovna.

K návštěvě zve Muzeum Mattoni v Kyselce. Návštěvníci v bývalé stáčírně Löschnerova pramene uvidí například plastickou mapu času, historické artefakty i krátké filmy z historie.

Sobota 20.7. 

Seriál turistických výletů po krušnohorské krajině Stříbrná stopa pokračuje. Účastníky tentokrát čeká čtrnáctikilometrová trasa. Start je mezi 9 a 12:00 u maringotky nad Hřebečnou.

Akce pro gurmány, to je 5. Sokolovský Food Festival. Připraven bude od 10 hodin v Zámeckém parku v Sokolově.

Mini řemeslné trhy se uskuteční od 13 do 17:00 v prostoru za Starou radnicí v Ostrově. Budou připraveny i zábavné dílničky pro malé šikovné ruce.

V prostoru Krajinné výstavy pod chebským hradem se odehraje už druhá akce s názvem Gurman Night Open Air vol.2. Letos bude plná energické rockové i taneční muziky. Začátek je ve 14:00, od kdy se představí například DJ Mike a RABBIT.

Březová u Sokolova zve na tradiční pouť ke kapli Sv. Máří Magdalény. Pěší procesí začíná v 15:00 hodin na Kostelní Bříze od kostela, už ve 14:30 tam vyráží i autobus z autobusového nádraží Březová. Mše začne v 16:00 a o hodinu později následuje Kamčatka fest s koncerty.

Slavnosti v Bečově nad Teplou nabídnou celodenní program. Na příklad v 15:00 začne Bike show, od 16:00 zahraje Tomáš Kočko s orchestrem.

Zámecký park v Ostrově bude znít hudbou. Po 17:00 tam bude slyšet kapela Jelen, Tereza Balonová a Kateřina Marie Tichá.

V chebské klášterní zahradě zahraje a zazpívá zpěvačka Bára Vaculíková z vokální skupiny Yellow Sisters a dua Mateřská.com, známá jako Divá Bára. Koncert začíná v 17:00.

Na hradě Vildštejn ve Skalné zahraje večer kapela Lucie revival. Koncert začíná v 18:00 a uvede ho německá kapela Halbsowild.

Neděle 21.7. 

Bečovská botanická zahrada zve na akci Snídani v trávě. Začíná v 9:00 a slyšet na ní bude například Boskovický mandolínový orchestr.

Promenádní dopoledne s dechovkou nabídne hlavní mariánskolázeňská kolonáda. Od 15:15 tam zahraje kapela Daliborka.

V ostrovském Letohrádku zaujme retrospektivní výstava ostrovského konceptualisty, kreslíře a designéra Františka Stekera. Autor využívá také netradiční materiály, dřevěné překližky i kovové prvky.

Velkoformátové kresby kombinované s drátěnými objekty uvidí návštěvníci výstavy Xénie Hoffmeistrové. Jmenuje se Sen vhozený do mixéru.

Cyklus fotografií nazvaný Architektura intimně mohou vidět návštěvníci městského muzea v Mariánských Lázních. Jejich autorem je Libor Štěpán Dubský.

autoři: Josef Šorfa , nkr
Spustit audio