Sýrová roláda se šunkou. Vytáhněte se na oslavě úžasným pohoštěním

Sýrová roláda může být velmi dobrou večeří nebo spolu s křupavým pečivem lákavým a dobrým pohoštěním. Může být také součástí obložené mísy.

Ingredience
  • 250 g tvrdého sýra
  • 100 g dušené šunky
  • 2 sterilované okurky
  • 1 sterilovaná červená paprika
  • 2 natvrdo uvařená vejce
  • Na salámovou pěnu: 50 g másla
  • 50 g měkkého taveného sýra
  • 50 g trvanlivého salámu

Tvrdý sýr nahřejeme v troubě, až změkne. Položíme ho na potravinářskou folii nebo pergamenový papír a tence ho rozválíme nebo vytáhneme jako těsto na závin do tvaru obdélníku. Povrch potřeme salámovou pěnou, na ni rozprostřeme plátky šunky. Na širší okraj plátu klademe po celé délce na proužky nakrájené okurky a sterilovanou papriku a na čtvrtiny nakrájená vejce. Roládu pevně stočíme, zabalíme do potravinářské folie a v chladu necháme ztuhnout. Před podáváním ji krájíme na 1 cm široké řezy.

Příprava salámové pěny: Změklé máslo a sýr vyšleháme do pěny. Postupně přidáváme jemně mletý oloupaný trvanlivý salám a dobře promícháme.

Mirka Kuntzmannová

Miroslava Kuntzmannová

Původním povoláním zdravotní laborantka, ale vaření ji baví už od dětství. Od roku 1994 vydává populární kuchařské knihy i videa. Spolupracovala s Jiřinou Bohdalovou a jako první u nás napsala i kuchařku ze seriálového prostředí Recepty z Ulice.

autor: iko

Nejnovější recepty

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová