Středeční Noční linka: Věci, kterých se prostě nedokážeme zbavit

15. září 2021

Dnešek je v kalendáři světových dnů zasvěcen úklidu, a tak se společně podívejme na věci kolem nás. Opravdu je všechny potřebujeme? 

Dnešek je v kalendáři světových dnů zasvěcen úklidu a byť je smyslem celosvětového úklidového dne boj proti problému mořskému odpadu a odpadu obecně, nebude možná bez zajímavosti o něco osobnější pohled na naši pořádkumilovnost. Jsou třeba dnes už nefunkční hodiny po babičce nebo polorozpadlé pouzdro na brýle vašeho dědy něčím, čeho se nedokážete zbavit.

A jsou citové důvody i za tím, že nikdy nevyhodíte dávno suchou myrtovou snítku ze svatby vašeho kamaráda nebo účtenku z autopůjčovny, jejímž autem jste kdysi o dovolené brázdili cesty řeckého ostrova?

Schraňujete trofeje z cest a z minulosti? Jakých věcí se (i na celosvětový úklidový den) prostě nedokážete zbavit pak jistě svěříte dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.