Středeční Noční linka: Tradice a zvyky vašeho kraje, které dosud udržujete!

12. únor 2020

V čem je podle vás váš region výjimečný, v čem drží tradici? Na co jste tam u vás hrdí? Čím se můžete pochlubit? Jaké tradice a zvyky dosud udržujete ve vašem regionu a v tomto období? Koná se u vás masopust, zabíjačky nebo vesnické zábavy? Účastníte se? V čem spatřujete výjimečnost vašeho regionu, co se u vás podařilo uchovat a udržet?

Každý kraj nebo region má své tradice a zvyky. Jiný kraj, jiný mrav, říká se a platí to i o naší zemi. Žijeme v nádherné republice, která nabízí nespočet pokladů, skvostů, kulturního dědictví i regionálních tradic. Lidé se je snaží udržovat a předávat dalším generacím. Tam,kde je vytvořen vztah, to jde lehce, takové zvyky se dědí z generace na generaci už v rodinách.

Čemu se věnujete tam u vás, co si chráníte a opečováváte. V čem je podle vás váš region výjimečný a na co můžete být hrdí? Na vaše regionální příběhy a vyprávění se těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...