Středeční Noční linka: Poskytli jste někdy první pomoc? Nebo ji někdo poskytl vám?

20. leden 2021

Zvládnete základy první pomoci a už jste je uplatnili v životě? Zasahovali jste, pomáhali při nějaké nehodě nebo úrazu? Možná jste v pudu sebezáchovy zachránili sami sebe? Pomohl někdo vám, poskytnul první pomoc a stačili jste mu za to poděkovat? 

Zažili jste situaci, kdy šlo o každou minutu, dokázali jste zareagovat? Možná jste překvapili sami sebe, jak rychle jste dokázali zareagovat? Praxe je vždy jiná než teorie, zvládli jste ji? Máte zkušenosti se záchranou lidského života?

Ocitli jste se někdy v situaci nebo na místě kde bylo potřeba dát první pomoc? Jsou situace i úrazy, kdy jde v životě o vteřiny nebo minuty, o záchranu lidského života. Možná jste to zažili na vlastní kůži a nebo se ocitli na místě, kde bylo potřeba poskytnout první pomoc.

Jak rychle se dokáže člověk rozhodnout a zareagovat? Na vaše příběhy je zvědavý moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.