Společnost WITTE Nejdek dál vyváží mimo Evropu. V současnosti má v provozu zhruba polovinu linek

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Společnost začala vyrábět i ochranné štíty

Kvůli současným opatřením a koronavirové pandemii uzavřela své provozy většina podniků v automobilovém průmyslu. Jsou ale i výjimky, které fungují v omezeném režimu.

I přes současná omezení automobilového průmyslu zůstává v provozu firma WITTE Nejdek na Karlovarsku. Výroba se ale kvůli dopadům koronavirové pandemie snížila zhruba o 40 procent. „To co je omezené nejvíce je koncern VW, ale jsme schopni dodávat i mimo Evropu, a to do Ameriky a Číny,“ uvedl vedoucí výroby Rudolf Hofman.

Kromě automobilových součástek ale firma začala vyrábět i ochranné štíty. „Máme k dispozici 3D tiskárny, tak jsme se v rámci výroby domluvili, každý udělal něco, a vyrábíme ochranné štíty. Dávali se nejen tady v Nejdku pro LDNku, ale také do nemocnice v Ostrově, Karlových Varech a v Sokolově. V prvním kole už jsme distribuovali přes 120 štítů, teď vyrábíme druhé kolo. Myslím si, že o ně bude pořád zájem,“ vysvětlil Hofman.

Podnik na výrobu automobilových zámků a dalších součástek patří k největším zaměstnavatelům v regionu. Zaměstnává přibližně 1900 lidí. Přibližně 300 z nich spadá pod administrativu, zbytek je přímo spojený s výrobou. „Máme zhruba 1600 zaměstnanců, kteří se starají o běžící výrobu. Z toho je momentálně 60 procent zaměstnanců v práci. Žádné propouštění nebylo. Stále věříme, že ta situace se zlepší,“ upřesnil jednatel společnosti Tomáš Michal.

Více v reportáži: