Soudní spor o KV Arénu může způsobit její uzavření

Soudní spor o určení vlastnictví ke KV Aréně v Karlových Varech, který iniciovala radnice a usiluje v něm, aby se hala za zhruba 1,2 miliardy korun vrátila stavebním firmám, může zavinit její dočasné uzavření na časově neomezenou dobu. To znemožní pořádat veškeré akce včetně extraligových utkání. Oznámil to generální manažer hokejového klubu HC Energie Miroslav Vaněk.

Žalobu podal 23. května bývalý náměstek primátora Jiří Kotek. Pokud by soud rozhodl, že KV Aréna nepatří městu, ale firmám Syner, Baustav a Metrostav, které ji postavily, měly by městu vrátit peníze a halu si nechat. Podle Vaňka má HC Energie informaci od právníků jedné z firem, že zvažují předběžné soudní opatření týkající se užívání haly.

Hrozbu, že by KV Aréna zůstala prázdná kvůli soudnímu sporu, jehož délku nelze odhadnout, považuje karlovarský primátor Petr Kulhánek za lichou. Prohlášení HC Energie o možném předběžném opatření zamezujícím provozování haly označil jako určitou formu nátlaku. Podotkl, že tuto variantu považuje za nereálnou.

Firmy, které halu postavily, vybralo město ve známé "losovačce", za kterou ho potrestal antimonopolní úřad pokutou půl milionu korun. Žalobou kvůli KV Aréně vyvrcholila krize v karlovarské koalici K20, kterou tvoří kromě Alternativy ještě KOA, TOP 09 a hnutí O co jim jde?! Kotek byl odvolán z funkce i kvůli tomu, že podání žaloby nekonzultoval s radou. Rada města však poté přijala rozhodnutí, že žalobu nestáhne a spor bude pokračovat.