Sokolovská radnice chce omezit počet hracích automatů ve městě

3. listopad 2011

Sokolov chce novou vyhláškou omezit místa provozu hracích automatů a videoterminálů. Podle prvních návrhů se zřejmě bude jednat o centrum města. Vyhlášku má do konce letošního roku připravit finanční odbor.

V Sokolově je nyní 175 výherních hracích automatů a 201 videoterminálů. Většina z nich je právě v hernách v centru. Město přitom z provozu heren dostává ročně zhruba 11 milionů korun, což je významný příjem. I proto vedení radnice zvažuje spíše mírnější omezení.

Podle místostarosty Sokolova Karla Jakobce by licence na videoterminály měly od ledna podle současných informací platit ještě tři roky. Pokud by radnice zakázala výherní automaty hned od Nového roku, jen převede klienty na videoterminály, ze kterých město téměř nic nemá. Je proto možné, že vyhláška bude přijata s odloženou platností například o tři roky.

Pokud by město vyhláškou zakázalo automaty v centru a u škol a kostelů, podle odhadů by přišlo asi o 70 procent současných příjmů.


Zatímco sokolovská radnice chce automaty jen omezit, tak například v příhraničním Chebu chce město vytlačit automaty z města úplně. Jediným místem, kde by mohly fungovat, je tržnice na Svatém Kříži u Chebu na silnici do Německa.


Spustit audio