Situace v Krušných horách se uklidňuje. Na lyžaře čekají výborné podmínky

Lyžování (ilustrační foto)

Krušné hory nabízí příznivé podmínky pro zimní sporty. Na sjezdovkách leží desítky centimetrů technického, ale hlavně přírodního sněhu, který napadl v posledních dnech.

Skiareály jsou sice na lyžaře připravené, ale většina z nás určitě zaznamenala, že byl právě v posledních dnech problém do Krušných hor vyjet. Vydatné sněžení a vítr zkomplikovaly dopravu a některé silnice byly uzavřené.

Podle předpovědi by mělo v Krušných horách i o víkendu sněžit, foukat vítr a můžou se tvořit závěje. Situace se však pomalu uklidňuje.

Některá střediska otevřela už po dvoudenní uzavírce - Neklid a Plešivec. V provozu jsou lanovky a sjezdovky na Klínovci, kde je připraveno také více než 20 kilometrů sjezdovek. 

Popadané stromy a výpadky elektrického proudu vyřadily z provozu některé areály

Potíže měli hlavně na Bublavě, kde by měla být dodávka proudu obnovena už během dnešního dne. Leží tam téměř metr přírodního sněhu, který je smíchaný s technickým.

Připravena je červená a modrá sjezdovka, o víkendu by měla spustit provoz také sedačková lanovka u Lesní sjezdovky.

Upravené by měly být také trasy pro běžkaře

Ve čtvrtek odpoledne rolba opět vyjela do terénu. Bílá stopa je upravená v okolí Božího Daru. Rolby také vyjely od Krmelce k Myslivnám, na Cínovou stezku a magistrálu od Špičáku k Červené jámě.

Hory, jsou tedy na lyžaře i běžkaře připravené. Důležité je, aby byli všichni opatrní při příjezdu do hor, parkovali na parkovištích a zbytečně neriskovali.