Silný vítr v Karlovarském kraji omezil dopravu a způsobil výpadky

21. říjen 2021 20:45, aktualizováno

Hasiči v Karlovarském kraji od rána zasahují u škod, které způsobil silný vítr. Ten láme stromy a větve a uvolnil i část střechy na mateřské škole v Sokolově.

Hasiči od středečního rána vyjížděli hlavně k popadaným stromům na silnici. První výjezdy byly už před 7. hodinou ráno, například do Olšových Vrat u Karlových Varů nebo do Milíkova na Chebsku, kde odstraňovali stromy a větve ze silnic.

V Sokolově vítr ráno uvolnil část oplechování střechy na mateřské škole v ulici Kosmonautů. Děti ani učitelky nebyly ohroženy a zůstávají v budově.

Další výjezdy evidovali hasiči po celém kraji. Ve Stráži nad Ohří spadl strom na projíždějící auto. V Bohaticích najel vlak do stromu spadlého na koleje, nikomu se nic nestalo. Vlaky nabíraly kvůli silnému větru a popadaným stromům zpoždění.

V Karlovarském kraji bylo k 13:00 bez elektřiny 21.000 domácností, informovala regionální mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Zasažené byly části měst i obcí téměř po celém kraji, výpadky jsou například v Andělské Hoře, Sadově, Toužimi, Teplé, Lokti, Horním Slavkově či v Chodově.

Na silný vítr upozorňovali meteorologové předem. Hasiči tak podle mluvčího Kasala posílili služby na všech stanicích v kraji. „Vždy minimálně o jedno výjezdové družstvo, posílený je rovněž početní stav operátorů na operačním středisku,“ upřesnil Kasal.

autoři: Ivana Sedláčková , Zdeněk Trnka , nkr | zdroje: ČTK , Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio