Sezona lyžařů se blíží, přípravy na vrchu Háj vrcholí

Lyžař (ilustrační foto)
Lyžař (ilustrační foto)

V plném proudu jsou přípravy na zimní sezonu v lyžařském středisku Aš. Pracovníci finišují s údržbou a seřízením vleků, zasněžovacího systému a přípravou celého areálu.

Nově instalovali kamerový systém, úspornější lampy pro večerní osvětlení, nebo okap pro odvod tajícího sněhu v prostoru toalet. Lyžařské středisko spravují Ašské lesy, s.r.o., společnost vlastněná městem Aš.

„Teď bylo několik dnů krásných mrazů, ale vyrobený technický sníh by roztál vlivem následného velkého oteplení s dešti. Takže ještě musíme vydržet,“ uvedl správce lyžařského střediska Jiří Frank s tím, že ideální teplota je mínus pět pod nulou a méně a doufá, že do Vánoc spustí alespoň jednu ze tří sjezdovek.

Návštěvníci areálu mohou i tento rok využít lyžařské školy

Až osm instruktorů nabízí výuku pro děti od čtyř let i pro dospělé. „Naší strategií je individuální přístup, kdy se instruktor věnuje jednomu klientovi. A to si držíme už několik let. I díky tomu jsou často ty nejmenší děti schopné po pár lekcích sjet svůj první kopec a vyjet vlekem bez pomoci“ dodává Jiří Frank a doporučuje, aby se zájemci na soukromé hodině dohodli předem.

Nově bude objednávání školičky zajišťovat pokladní lyžařského střediska přímo v pokladně nebo na novém telefonním čísle v určené hodiny. Ještě před zahájením provozu o tom proběhne informace na webu a facebooku. Dále Frank podotkl, že provozovatel počítá s mírným zdražením, budou-li v provozu obě hlavní sjezdovky.

V opačném případě zůstane ceník služeb na úrovni loňských cen. „Je to především z důvodu zdražování vody a elektřiny. Pokud ale oba hlavní vleky rozjedeme, nepočítáme, že by navýšení bylo vyšší než deset procent. Jinak hodláme nadále držet příznivé ceny tak, aby lyžaři přišli častěji,“ konstatoval dále Jiří Frank.

Návštěvníci by se možná už příští rok mohli dočkat prodloužení sjezdovky Jedničky až o 80 metrů. Tímto projektem se zjednoduší nástup k lyžařskému vleku pro malé lyžaře.  

Připraveny jsou lyžařský servis i půjčovna

Na zimu se chystají také ve sportovním areálu na vrchu Háj. Zahájili lyžařský servis a připravují se na otevření půjčovny. „Vloni jsme koupili novou brusku a leštičku. Voskujme skluznice, brousíme hrany, montujeme vázání a provádíme drobné opravy,“ uvádí správce vrchu Háj Jan Šnajdr. „Dále si zde návštěvník půjčí lyže, běžky i snowboard, včetně obutí. K většině vybavení máme i boty a helmu,“ dodává správce.

Kompletní ceník je zveřejněn na stránkách www.lesy-as.cz v sekci Sportovní areál – vrch Háj.

Pro mimo ašské návštěvníky tu pak mají novou přehlednou mapu běžkařských tratí, které z dotací Karlovarského kraje označil Klub českých turistů minulý rok. Milovníci sněhové stopy se podle Jana Šnajdra mohou i letos těšit na večerní provoz kilometrového úseku In-line dráhy na vrchu Háj.

Parkovné zůstává bezplatné. Ceník služeb se kromě mírného zdražení za servis o 50 korun nemění.