Seniorská obálka může zachránit život. Karlovarský kraj začal s její distribucí

 Nový vůz dostal jméno Aesculap (podle řeckého boha lékařství)
 Nový vůz dostal jméno Aesculap (podle řeckého boha lékařství)

Projekt má pomoci osamělým starším lidem v krizové situaci. V obálce budou mít senioři připraveny veškeré údaje, které v případě potřeby mohou využít záchranáři i policisté.

Seniorská obálka může v kritických situacích pomoci starším lidem

Kraj zabezpečí distribuci obálky v regionu, bližší informace zjistí zájemci prostřednictvím sociálního odboru městské části, města a obecního úřadu v místě, kde bydlí. Obálka je ke stažení i na Bezpečnostním portálu Karlovarského kraje.

Projekt vznikl v Jihomoravském kraji a má v případě potřeby usnadnit složkám Integrovaného záchranného systému poskytnutí pomoci chronicky nemocným lidem vyššího věku, u kterých dojde k náhlému zhoršení zdravotního stavu.

„Při záchraně lidského života mnohdy rozhoduje každá sekunda a rozhodně tomu nepomáhá namáhavé a zdlouhavé zjišťování zdravotního stavu pacienta. Proto jsem rád, že Karlovarský kraj začal distribuovat Seniorskou obálku, která obsahuje všechny potřebné a nezbytné informace, jež by záchranáři museli zdlouhavě zjišťovat,“ řekl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis.

Obálka v podobě karty má výraznou reflexní červenou barvu a obsahuje tiskopis s údaji, které starší člověk v tísni nemůže či nedokáže sdělit. Karta umístěná na viditelném místě v bytě seniora tak může ušetřit cenné minuty, jež by například záchranáři ztratili zjišťováním základních informací.

V současnosti už se projekt uskutečňuje kromě Karlovarského také v Jihomoravském, Jihočeském a Královéhradeckém kraji.