Samoplátci za testy na koronavirus zaplatí v Karlových Varech o tisíc korun méně

Karlovarský kraj po dohodě s vedením nemocnice v Karlových Varech snížil cenu za testování samoplátců na koronavirus o tisíc korun.

Od úterý 28. dubna v odběrovém místě v areálu karlovarské nemocnice probíhají nově také testování samoplátců na nákazu koronavirem. Původní cena odběrů, která zahrnuje veškeré skutečné náklady na testování, například personální zabezpečení, laboratoř, ochranné pomůcky, byla Karlovarskou krajskou nemocnicí stanovena na 3 tisíce korun. Karlovarský kraj se ale rozhodl po dohodě se zástupci nemocnice snížit cenu na 2 tisíce korun.

„Nechali jsme Karlovarskou krajskou nemocnici stanovit cenu testů pro samoplátce, která bude zahrnovat všechny položky. Tato cena skutečně odpovídá 3 tisícům korun. Na druhou stranu ale chceme, aby byla cena přijatelná, nižší, protože někteří budou muset testy absolvovat třeba opakovaně. Proto jsme požádali vedení nemocnice, ať sníží poplatek na 2 tisíce korun,“ uvedl hejtman Petr Kubis a dodal, že kraj plánuje zahájit odběry pro samoplátce také v areálu chebské nemocnice. 

Snížení ceny testů pro samoplátce se týká všech, kteří se od 28. dubna přihlásili k odběru prostřednictvím objednávkového systému. 

Spustit audio
autor: Naďa Krásná | zdroj: Krajský úřad Karlovarského kraje

Související