Rekonstrukce hotelu Thermal začne zřejmě až příští rok

10. srpen 2017
Bazén hotelu Thermal

Rekonstrukce hotelu Thermal v Karlových Varech začne zřejmě až na začátku příštího roku. V současné době pokračují přípravy projektů a začalo výběrové řízení na dodavatele technologií. Oprava lázeňského hotelu měla začít původně hned po skončení filmového festivalu.

Celkové náklady na rekonstrukci jsou zatím odhadovány na 400 až 450 milionů korun. V této částce ale nejsou zahrnuty náklady na rekonstrukci a revitalizaci bazénového komplexu.

Kromě celkové rekonstrukce, která se bude dělat za plného provozu a nemá ovlivnit příští ročník filmového festivalu, ale nyní vedení hotel řeší i škody, které před nedávnem způsobil požár balneoprovozu v podzemních podlažích hotelového komplexu.

Škody způsobené požárem se průběžně upřesňují podle toho, jak postupují rekonstrukční práce. Současný odhad škod je asi 15 milionů korun.

„Požárem byly poškozeny ve větší míře především prostory prvního a druhého suterénu, ve kterých jsou umístěny lázeňské provozy a wellness procedury. V prvním suterénu už jsme provoz obnovili. Rekonstrukční práce v druhém suterénu, kde je rozsah škod největší, si vyžádají asi 6-8 týdnů," dodal Jakub Vintrlík z tiskového odboru ministerstva financí, které hotel v majetku státu spravuje.

autor:Směna ČRo Plzeň