Ředitel FN Plzeň: Buďme k sobě slušní. Očkujte se a noste respirátory

16. listopad 2021

Počet nakažených koronavirem stále stoupá, stejně jako počet hospitalizovaných. "Zvládáme to, děláme všechno proto, abychom ošetřili co největší počet pacientů. Doufám, že budeme mít dostatek sil," říká Václav Šimánek. 

"V nemocnici máme skvělou partu lidí. Neopouští loď, když se dostala do bouře," dodává ředitel nemocnice.

Prosí všechny, aby se chovali zodpovědně k ostatním lidem, jako by to byli rodiče nebo děti. "Není pravda, že vakcína je rychlokvaška. Tento tip vakcíny, tento nosič, se vyvíjel několik let a pak se jen aplikoval na covid," vysvětluje.

"Setkal jsem s absurdním případem, kdy jsme do provozu na sanitární místo přijímali zaměstnance a doporučovali mu očkování proti žloutence a proti covidu. Souhlasil jen se žloutenkou s tím, že ta by ho mohla zabít," vypráví s trpkým úsměvem Václav Šimánek.

Jak funguje tzv. monoklonální léčba, očkuje se ve FN bez registrace a jaká je aktuálně situace ve fakultní nemocnici ohledně návštěv?  Poslechněte si odpovědi v rozhovoru.

autor: Veronika Albrechtová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.