Prožijte Cykloléto s Českým rozhlasem Karlovy Vary!

26. srpen 2021

Co Čech – to cyklista. Možná i vás napadlo tohle spojení při pohledu na množství lidí, které potkáváte od jara do podzimu na kolech a koloběžkách. Cyklistika se u nás totiž těší čím dál tím větší oblibě.

Všechny epizody

Asi polovina Čechů má kolo a stále více z nich ho používá. Pokud patříte mezi ně a na kole jezdíte rádi za památkami či jen tak do přírody, Cykloléto je tu právě pro vás.

Jenom v Karlovarském kraji si můžete vybrat z více než dvou tisíc kilometrů značených cyklotras. Nenechte si ujít užitečné rady a tipy na prázdninové výlety.

Cykloléto je nový prázdninový seriál Českého rozhlasu Karlovy Vary. Každý čtvrtek po 8. hodině vám nabídneme reportáž z některé cyklotrasy Karlovarského kraje.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.