Projekt Medikem na gymplu roste. Kraj navyšuje počet studentů na dvojnásobek

Rada Karlovarského kraje schválila spuštění již čtvrtého ročníku projektu Medikem na gymplu. Od letošního září se do něj zapojí celkem 30 nových studentů z gymnázií napříč regionem, tedy dvojnásobek oproti předchozím ročníkům.

Každý ročník projektu je koncipován jako tříletý vzdělávací program, do kterého studenti nastupují ve 2. ročníku gymnázia a přípravou procházejí až do maturity. Výuka probíhá formou celodenních sobotních workshopů na gymnáziu v Sokolově. Ty se konají jednou měsíčně a zahrnují intenzivní přípravu z biologie, chemie a fyziky, tedy předmětů, ze kterých studenti skládají přijímací zkoušky na lékařské fakulty.

Čtěte také

Kapacita jedné skupiny zůstává zachována na 15 studentů, aby byla zajištěna individuální práce lektorů a maximální kvalita výuky. Do projektu jsou studenti vybíráni ze všech gymnázií v Karlovarském kraji na základě znalostních testů z biologie a chemie.

Součástí programu jsou nejen odborné workshopy, ale také exkurze do nemocnic v Sokolově a Karlových Varech, výjezdy na 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze či online přípravné kurzy a přijímací zkoušky nanečisto. Výuku zajišťují pedagogové místních gymnázií.

Karlovarský kraj si od projektu dlouhodobě slibuje zvýšení počtu mladých lékařů pocházejících z regionu, kteří by se po dokončení studia mohli vrátit pracovat do místních zdravotnických zařízení.

autor: Radim Jehlík | zdroj: Karlovarský kraj
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat