Pondělní Noční linka: Zákazy kouření na veřejných místech

2. prosinec 2019

Patříte mezi kuřáky a jste ohleduplní k ostatním? Co si myslíte o zákazu kouření v restauracích, má to smysl? Nebo by rozhodnutí o tom, jaký podnik bude, mělo být jen na majiteli? A co kouření venku na ulici před restauracemi či na zastávkách hromadné dopravy?

Zákaz kouření na mnoha místech nejen v restauracích už platí nějakou dobu, a tak mají také mnozí své nové zkušenosti. Ať už patříte mezi kuřáky či nikoliv, domnívám se, že téma zákazu kouření na různých veřejných místech se týká každého z nás. A také každý jsme úplně jiný - nejen, že někdo kouří a druhý zase ne, někomu cigaretový dým vadí a někomu, i když je nekuřák, zase vůbec. Prostě kolik lidí, tolik zkušeností a názorů. Pozorujete ve svém okolí a v restauracích změny k lepšímu? Nebo si myslíte, že to neřeší vůbec nic?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová