Pondělní Noční linka: Tři adventní neděle před námi

28. listopad 2022

Jak prožíváte adventní čas? Máte už doma koupený adventní věnec nebo jste si ho sami vyrobili? Jak si zdobíte svůj byt či dům? Máte rádi přírodní výzdobu nebo dáváte přednost novodobým moderním trendům?

Smýčíte, leštíte, myjete okna, aby se vše lesklo čistotou nebo si tento čas umíte užívat v pohodě a v poklidu? Pokud ano, tak jaká činnost je vám v tuto dobu blízká? Chodíte například na adventní koncerty? Navštěvujete adventní trhy pro jejich atmosféru, dopřejete si svařené víno? Setkáváte se s přáteli?

Advent je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Dříve byla doba adventní zároveň dobou postu, kdy byly zakázány zábavy, svatby a hodování. Jednu adventní neděli máme za námi, ale tři nás do Štědrého dne ještě čekají.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...