Pochoutkový rok 2023 startuje: Porota v novém složení už vybrala první soutěžní recept

10. březen 2023

Baví vás vařit? Máte svůj oblíbený a zároveň jedinečný recept, na který nedáte dopustit? Pochlubte se svým osvědčeným rodinným receptem a vyhrajte nové vybavení do kuchyně.

Česká kuchyně, to nejsou jen knedlíky. Česká kuchyně toho zahrnuje mnohem víc: pečená masa, sladkosti, jednoduché pokrmy nebo naopak sváteční jídla a také polévky. Prvním soutěžním receptem Pochoutkového roku 2023 se stala dýňová polévka Ludmily Škardové ze Zruče-Sence.

Přihlaste se do nového ročníku

Pošlete nám svůj osvědčený recept do nového ročníku i vy a vyhrajte vybavení v celkové hodnotě 100 000 Kč. Ze zaslaných receptů vybere porota složená z trojice Jaroslav Sapík, Naďa Konvalinkové a nově Roman Paulus ty nejzajímavější. Každý týden najdete vybraný recept na webu včetně postupu.

Loňský ročník byl na sladko a posluchači poslali do hlasování o nejlepší recept téměř 14 000 hlasů. Na velké finále bylo do pražského Divadla Metro pozváno všech 30 soutěžících se svými rodinami a blízkými. Během programu se diváci dobře bavili, zazněly rady od spisovatelky Haliny Pawlowské. O oblíbených zákuscích i erotických zvucích v kuchyni pak promluvil cukrář Josef Maršálek. Podívejte se, kdo vyhrál u poroty a kdo získal posluchačskou cenu.

autor: djo
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...