Po několika měsíční pauze zpátky do lavic. V polovině Česka se do škol vrátili žáci druhého stupně

4. květen 2021 08:15
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Studium (ilustrační foto)

Od pondělí jsou ve školách v Karlovarském kraji také žáci druhého stupně. Zatím ale jen na rotační výuku. Některé školy střídají ročníky, jiné zase rozdělují žáky. Stejně jako děti na prvním stupni se i ty starší budou testovat dvakrát týdně.

Nejdřív testy, pak výuka. Žáci druhého stupně základních škol se vrátili do tříd. Čeká je rotační výuka. To znamená, že po týdnu se další ročníky ve škole vystřídají. Zatím se rozvolnění týká jen Prahy a šesti krajů. Mezi nimi je třeba i ten Karlovarský.

Do tříd v regionu se vrátila zhruba polovina žáků, zbytek se stále učí z domova, kde pokračuje v online výuce. Po týdnu se skupiny vymění. Například do školy v Karlových Varech – Tuhnicích v pondělí přišlo na 130 žáků šestých a devátých tříd. Čeká je převážně opakování látky.

Kromě Karlovarského kraje se od pondělí do tříd vrátili žáci druhého stupně základních škol a nižších ročníků víceletých gymnáziích také v Královéhradeckém, Plzeňském, Středočeském, Libereckém, Pardubickém kraji a v Praze.

Od minulého týdne se v Karlovarském kraji vrátily do běžného provozu mateřské školy. Žáci prvního stupně základních škol tam nastoupili do tříd 12. dubna, také v rámci rotační výuky. Základní školy mají zásoby antigenních testů od státu na testování žáků a učitelů na covid-19 zhruba do 7. května.

Více v reportáži:

autoři: Andrea Strohmaierová , Naďa Krásná | zdroje: Český rozhlas Karlovy Vary , ČTK
Spustit audio