Pitná kúra a koupele v Balbínově prameni léčí pacienty v Mariánských Lázních

6. srpen 2020

Mariánské Lázně patří k nejvíce navštěvovaným lázeňským městům u nás. Spolu s Františkovými Lázněmi a Karlovými Vary tvoří známý západočeský lázeňský trojúhelník. Za léčbou do Mariánských Lázní přijížděli během více než dvousetleté historie slavní panovníci, spisovatelé i skladatelé. Mezi významné návštěvníky se řadí Emma Destinová, Antonín Dvořák, Franz Kafka, Sigmund Freud nebo Miroslav Horníček.

Lázeňská léčba se specializuje na dýchací a trávicí obtíže, metabolické nemoci a nemoci močového, pohybového a oběhového ústrojí. Lidé sem přitom míří stále častěji i za oblíbenými wellness pobyty. Jedním z poskytovatelů komplexních balneologických služeb je Hotel Royal, který se nachází v lesoparku na samém okraji města. Díky jedinečné poloze hostům nabízí i dechberoucí výhled na centrum Mariánských Lázní.

Bazén v hotelu Royal v Mariánských Lázních

O lázeňské hosty se zde starají lékaři a další vyškolený zdravotnický personál. „Naší hlavní procedurou je koupel v minerální vodě. Je to Balbínův pramen, který získáváme z pradávných vrtů,“ říká ředitel hotelu Martin Šemotl. Voda se pro koupel ohřívá na čtyřicet stupňů a po ní následuje zábal a odpočinek. Mimo koupelí nabízí Hotel Royal i další lázeňské procedury jako jsou rašelinové zábaly, masáže a podobně.

Během pobytu v Mariánských Lázních si mohou návštěvníci užít procházky po kolonádách a lázeňských parcích. Oblíbeným cílem je Zpívající fontána nebo park miniatur Boheminium, ke kterému lze dojet lanovkou.

Spustit audio

Partneři

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.