Pedagogická fakulta Západočeské univerzity v Plzni na své pobočce v Chebu přivítala nové studenty

17. září 2021 15:55
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pedagogická fakulta Západočeské univerzity v Plzni dnes na své pobočce v Chebu přivítala téměř 50 nových studentů

Učitelství pro 1. stupeň Základní školy je nový obor, který můžou od tohoto akademického roku dálkově studovat zájemci i v Chebu. V budově plzeňské Západočeské univerzity tam totiž kromě ekonomické fakulty už od loňského roku působí i fakulta pedagogická.

Pedagogická fakulta Západočeské univerzity v Plzni na své pobočce v Chebu přivítala téměř 50 nových studentů. K zápisu přišli nejen zájemci o studium celoživotního vzdělávání, ale nově také studenti oboru učitelství pro 1. stupeň základní školy. Ten fakulta v kombinované formě, tedy dálkově, otevírá v Chebu poprvé.

Zájem o studium učitelství byl velký, a to nejen mezi lidmi z Karlovarského kraje. I proto fakulta umožnila dvě místa zápisu. „Do tohoto kombinovaného studia se přihlásilo okolo 90 uchazečů a bylo jich přijato zhruba 30 s tím, že polovina z nich byla z Karlovarského kraje. Jsou tam ale i studenti ze Strakonic a podobně, takže ti uvítali možnost zápisu v Plzni,“ potvrdila proděkanka pro vnější vztahy a celoživotní vzdělávání Michaela Voltrová.

Výuka budoucích učitelů už ale bude jen v budově Západočeské univerzity v Chebu.

Spustit audio