Ostrov v létě zahájí přestavbu bývalého hotelu Myslivna. Vznikne tam 13 městských bytů

16. červen 2021 11:05
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bývalý hotel Myslivna v Ostrově na Karlovarsku je už několik let prázdný

Ostrov na Karlovarsku vybral stavební firmu, která přestaví objekt bývalého hotelu Myslivna na byty. Se zahájením stavebních prací se počítá začátkem července, hotovo by mělo být do konce příštího roku.

Rekonstrukce památkově chráněného objektu, který před časem dostal novou střechu korun, vyjde město na 40 milionů korun. „V objektu by mělo vzniknout 13 bytů, z toho tři mezonetové, ty by měly být nadstandardní. V přízemí počítáme s nebytovými prostory. Zajímavou částí budovy bude nová pavlač, která by měla vzniknout v jižní části objektu,“ uvedl starosta Jan Bureš (ODS).

Ostrov chce nové byty pronajímat, půjde o nadstandardní bydlení ve staré zástavbě města a v blízkosti parku. Podle starosty by mohlo město byty nabízet jako takzvané motivační bydlení, díky nim by do města mohli přilákat třeba nové lékaře nebo zubaře, kterých je nedostatek.

O způsobu rozdělování bytů radnice teprve rozhodne. Letos má město na akci v rozpočtu připraveno deset milionů korun, dalších třicet přijde proinvestovat příštím rokem. Na rekonstrukci střechy dala radnice 6,5 milionů korun, přičemž 1,5 milionu korun pokryla dotace z fondu ministerstva kultury na záchranu objektů v rámci městských památkových zón.

Nevyužívanou budovu v městské památkové zóně koupilo město za bývalého vedení a plánovalo ji zrekonstruovat a provozovat jako hotel na vlastní náklady. Projekt ale zkrachoval. Vedení města proto několik let hledalo pro prázdný objekt využití.

autoři: Ivana Sedláčková , nkr | zdroje: ČTK , Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio