Ostrov oživuje prázdné byty. Do jejich rekonstrukcí půjde zhruba 8 milionů korun
Město Ostrov letos znovu investuje do rekonstrukcí městských nájemních bytů. Zaměří se hlavně na dlouhodobě nevyužívané a technicky nevyhovující jednotky. Na obnovu bytového fondu má radnice v rozpočtu zhruba 8 milionů korun.
Ostrov pokračuje v dlouhodobém plánu postupné obnovy městského bytového fondu. Letos se práce zaměří především na opuštěné byty v původním stavu, které neodpovídají současným nárokům na bydlení.
Jeden byt vyjde zhruba na 900 tisíc
Podle starosty Pavla Čekana (Místní) se cena rekonstrukcí odvíjí od výsledků výběrových řízení. „Postupně je začneme rekonstruovat. U standardního bytu o velikosti 2+1 se rekonstrukce pohybují někde kolem 900 tisíc korun," uvedl starosta.
S opravami začalo město v roce 2016 a od té doby prošlo rekonstrukcí přibližně 100 bytů. „Město přitom vlastní zhruba 850 bytů," doplnil Čekan.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Hladil bych tě a svlékal.‘ Sexuální predátoři loví malé kluky na gay seznamce, která v Česku funguje 15 let
-
Ledecká spadla a odjede z her po 12 letech bez medaile. Z ostatních Češek zazářila Nováková
-
Olympiáda na velkém plátně u nás v restauraci, láká zákazníky restaurace. Nejspíš tím ale porušuje zákon
-
NATO posiluje dohled v arktické oblasti. ‚Pro Rusko je Arktida součástí národní identity,‘ míní expert