Odkaz J. A. Komenského připomíná výstava v karlovarské městské knihovně

24. září 2020 10:55
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Výstava věnovaná J. A. Komenskému v Městské knihovně Karlovy Vary

Vzdělávání pro všechny - odkaz Jana Amose Komenského - to je název výstavy, kterou si mohou prohlédnout návštěvníci Městské knihovny v Karlových Varech.

Jan Amos Komenský se zapsal do dějin jako významný teolog, spisovatel a zakladatel moderní odborné pedagogiky. Jazykové učebnice se dodnes píšou podle jeho metod. Životní osudy, pedagogická a literární díla nebo filozofické odkazy Učitele národů přibližuje výstava v Městské knihovně v Karlových Varech na pobočce I. P. Pavlova.

„Tuto výstavu jsme si propůjčili od Národního pedagogického muzea a knihovny Jana Amose Komenského, kteří jsou garanti a koordinátoři oslav. K letošnímu roku se váže výročí 350 let od úmrtí. Oslavy se mají táhnout až do roku 2022, kdy vychází naopak 430 let od narození Jana Amose Komenského,“ přiblížila Lucie Tvrdková, vedoucí knihovny.

Výstava mapující život a dílo Jana Amose Komenského je k vidění na pobočce I. P. Pavlova Městské knihovny v Karlových Varech do středy 30. září.

Více v reportáži:

autoři: Jana Strejčková , Naďa Krásná | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio