Obyvatelé Vintířova se obávají nárůstu kriminality. Strážníci z Chodova už tam nebudou dohlížet na pořádek

15. říjen 2019 14:00
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Městská policie (ilustrační  foto)

Nárůstu kriminality se obávají obyvatelé obce Vintířov na Sokolovsku. Od nového roku sem totiž přestanou jezdit strážníci z nedalekého Chodova. Policistů je totiž málo.

Nedostatek městských strážníků a hodně práce – to je důvodem, proč nebudou policisté z Chodova na Sokolovsku zajíždět do nedaleké obce Vintířov. Město s obcí neprodloužilo od nového roku smlouvu o spolupráci a nyní má obavy z nárůstu kriminality: „Trochu se bojíme, že až se to lidé dozvědí, tak zvlčí. Samozřejmě je přislíbená pomoc státní policie, ale sami víme, že i oni se potýkají s problémovou kapacitou lidí. Doufáme, že dokáží nahradit práci té městské policie,“ upozornil starosta Vintířova Marek Choc.

Největší potíž má obec s parkováním a hádkami mezi lidmi. „Je tady sídliště, je tady velká kumulace lidí. Jsou tady tři panelové domy, které nejsou ve vlastnictví společenství, v nich se často mění lidé. Ti nemají vztah k obci, a často tady jsou problémy,“ vysvětlil starosta.

Rozhodnutí zrálo několik let

Na to, aby si Vintířov založil vlastní policii, nemá dostatek financí. „Vyhodnotíme situaci po nějakém čase. Určitě ten půl rok. Pak uvidíme, jaké změny nastanou, a poté budeme vyhledávat jiné možnosti,“ řekl starosta Choc.

Podle starosty města Chodov Patrika Pizingera zrálo rozhodnutí o ukončení spolupráce v rámci hlídek městské policie s obcí Vintířov několik let: „Ukazuje se, že potřebujeme hlídku soustředit jen do města Chodov. Vedou nás k tomu krizová sídliště, kde velmi často řešíme narušení veřejného pořádku občanského soužití. Budeme se soustředit výhradně na bezpečnost města Chodov.“ Dalším důvodem je podle starosty také zmiňovaný nedostatek strážníků. V současné době městu chybí čtyři lidé.

autoři: Andrea Strohmaierová , Naďa Krásná | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio