Obyvatelé městské části Dvory si přejí více kultury a sportu

Dvory, Karlovy Vary (ilustrační foto)
Dvory, Karlovy Vary (ilustrační foto)

Kancelář architektury města Karlovy Vary (KAM KV) se sešla už po čtvrté s obyvateli Karlových Varů, tentokrát v městské části Dvory. 

Kancelář má v úmyslu postupně obejít všechny městské části, ve kterých představí svou práci a posbírá náměty. Jedním z hlavních bodů jejich práce je totiž komunikace s veřejností a sběr dat o městě a jeho uživatelích.

„Ve Dvorech jsme měli možnost promluvit si s několika aktivními občany, kteří si postěžovali na špatnou údržbu a úklid města, nedostatek možností pro sportovní vyžití a nedostatek dětských hřišť. Jako velký problém se může jevit i zvýšený provoz, který je způsoben uzavřením Doubského mostu a který je důvodem, proč se se zde chodci necítí bezpečně,“ shrnul Petr Kropp, ředitel Kanceláře architektury města.

Pozitivně vnímají obyvatelé Dvorů například krajskou knihovnu

Obyvatele těší přínos zajímavých aktivit knihovy nejen pro děti, ale i pro dospělé. Přestože je u Krajského úřadu obrovská plocha určena k parkování, zaměstnanci už mívají problém zaparkovat. S tím souvisel jeden z požadavků na parkovací dům poblíž, který by mohl být s Krajským úřadem propojen kyvadlovou dopravou.

„Hned několik zajímavých nápadů od obyvatel Dvorů se týkalo sportu a kultury. Poptávka od místních byla například na workoutové hřiště s posilovacími stroji, nebo na rozlišení části pro chodce a cyklisty na cyklostezce podél řeky. Občané si také posteskli, že od zrušení kina ve Dvorech zde chybí společenské vyžití,“ doplnila Jana Boukalová z KAMu spolu s informací, že další setkání a představení kanceláře proběhne v rámci takzvaného Velkého diskusního fóra města 10. dubna od 17 hodin v Alžbětiných lázních.

Spustit audio
autor: Naďa Krásná|zdroj: Kancelář architektury města Karlovy Vary

Související